ZM Tarnów nauczy młodych zawodu... ślusarza, spawacza czy tokarza

6
ZM Tarnów nauczy młodych zawodu... ślusarza, spawacza czy tokarza fot. ZM Tarnów
Zakłady Mechaniczne Tarnów zawarły kolejną umowę o współpracy w zakresie edukacji. Tym razem dotyczy ona kształcenia na poziomie szkoły zawodowej.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZM Tarnów nauczy młodych zawodu... ślusarza, spawacza czy tokarza

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

16 gru 2014 17:20


Partnerem przedsiębiorstwa jest Centrum Szkół Zawodowych prowadzone przez Izbę Rzemieślniczą, Drobnej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Porozumienie dotyczy kształcenia w zawodach: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz.

Uczniowie zdobywający wykształcenie w zakresie tych specjalności będą mieli możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu w Zakładach Mechanicznych. W rezultacie po zdobyciu doświadczeń w zakresie obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń absolwenci Centrum Szkół Zawodowych powinni być lepiej przygotowani do wykonywania swojej pracy.

Czytaj też: Młodzi nie chcą wybierać szkół zawodowych. Jak to zmienić i wypełnić lukę na rynku pracy?

Praktyka wskazuje, że 75 proc. absolwentów tej szkoły, prowadzonej przez rzemieślniczy samorząd zawodowy, pozostaje po szkole w zatrudnieniu.

Uczniowie zdobywający wykształcenie w zakresie specjalności: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz - będą mieli możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu w Zakładach Mechanicznych.

- Cieszymy się, że teraz nasi uczniowie będą nabywać doświadczeń zawodowych w tak renomowanym przedsiębiorstwie - powiedział dyrektor Izby Franciszek Uszko po podpisaniu porozumienia.

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: 820 mln euro na rozwój szkolnictwa zawodowego

Jedna z największych tarnowskich firm zyska natomiast w wyniku współpracy pracowników młodocianych. - Osoby odbywające zajęcia w zakresie przygotowania zawodowego będą bowiem zatrudniane na podstawie umowy o pracę - tłumaczy prezes Zakładów Mechanicznych Krzysztof Jagiełło.

Ponadto firma ma także przeprowadzić zajęcia teoretyczne w ramach turnusów z przedmiotów zawodowych dotyczących specjalności, w zakresie których zawarto porozumienie. Dodatkowo przedsiębiorstwo zobowiązało się do promowania wśród absolwentów gimnazjum rzemieślniczego Centrum Szkół Zawodowych.

Warto dodać, że placówka ta prowadzi, popularne w Niemczech i Szwajcarii, tak zwane nauczanie dualne. Jest ono oparte na zdobywaniu umiejętności praktycznych w przedsiębiorstwach. W sumie Centrum Szkół Zawodowych w szkołach zawodowych, technikum i liceum w Tarnowie oraz Pilźnie kształci obecnie 600 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.