Zgoda na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego

Decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego wydział medyczny Uczelni Łazarskiego otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zgoda na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

23 mar 2016 16:20


16 marca minister nauki i szkolnictwa wyższego wydał zgodę na prowadzenie kierunku, co oznacza, że uczelnia spełniła wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego. Wniosek Uczelni Łazarskiego o uruchomienie kierunku lekarskiego już 2 lipca 2015 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Partnerem strategicznym Uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego jest Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie odbywać się większość zajęć. Placówka posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości, a także m.in. Nagrodę Innowacyjny Szpital, Nagrodę Autorytet w dziedzinie Chirurgii Victoria, wyróżnienie w konkursie Teraz Polska. Szpital MSW jest ceniony przede wszystkim za innowacyjne zabiegi kardiochirurgiczne, endoskopowe, przeznaczyniowe, mikrochirurgię oraz przeszczepy trzustki.

– Zamierzamy korzystać z najlepszych doświadczeń nauczania medycyny w Polsce. Chcemy przede wszystkim uczyć praktyki zawodu, z dużym naciskiem na kształcenie postaw. Zależy nam, by nasi studenci – przyszli lekarze – potrafili skutecznie komunikować się z pacjentami. Wartością naszych studiów będzie indywidualizacja procesu nauczania. Nie będą to studia masowe, a raczej elitarne. Zamierzamy kształcić w małych grupach, na wysokim poziomie, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych – mówi prof. nadzw. dr hab. med. Dariusz A. Kosior, dziekan wydziału lekarskiego Uczelni Łazarskiego.

Kadra dydaktyczna kierunku lekarskiego będzie składała się z pracowników nauki z wieloletnim stażem, specjalistów w danych dziedzinach. Studia lekarskie będą prowadzone w języku polskim. Na razie uczelnia jest w trakcie ustalania z Ministerstwem Zdrowia, ilu kandydatów będzie mogła przyjąć. Kierunek zostanie uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Rekrutacja na kierunek lekarski Uczelni Łazarskiego zostanie otwarta wiosną 2017 roku. Opłaty za studia nie będą odbiegać od standardów rynkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.