Żeby dostać pracę po studiach trzeba się przekwalifikować

Jedynie co trzeci student realizuje się w wyuczonej branży. Natomiast dwie trzecie absolwentów musiała się po studiach przekwalifikować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Żeby dostać pracę po studiach trzeba się przekwalifikować

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Gazeta Prawna

8 cze 2015 14:40


Tymczasem dobrze wybrana uczelnia może zwiększyć szanse, aby znaleźć zatrudnienie zgodne z wykształceniem i nie martwić się o przyszłość.

Dwie trzecie polskich absolwentów musiała się po studiach przekwalifikować. Tak przynajmniej wynika z najnowszej publikacji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) „Skills Outlook 2015”. Nieco lepiej do dorosłego życia przygotowują uczelnie techniczne – ponad połowa ich studentów pracuje w wyuczonym zawodzie. Polska znalazła się pod tym względem w połowie stawki krajów badanych przez OECD.

Gorzej – zarówno jeśli chodzi o uniwersytety, jak i uczelnie zawodowe – jest w Irlandii, Korei Południowej czy Stanach Zjednoczonych. Jako wzór możemy sobie zaś postawić Holandię i Niemcy. Zgodnie z wykształceniem pracuje połowa holenderskich absolwentów uniwersytetów, z kolei w Niemczech w zawodzie realizuje się aż 90 proc. młodych ludzi, który skończyli uczelnię zawodową. Wpływ na takie wskaźniki może mieć nie tylko sposób, w jaki uczelnia przekazuje studentom wiedzę, ale też to, czy zachęca ich do odbywania praktyk zawodowych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.