×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zdalna nauka nie jest receptą na wszystko. "Spawania przez internet nie nauczymy"

Nauka przez całe życie to coś, czego nie unikniemy. By odpowiedzieć na potrzeby firm, szkolnictwo stara się być blisko biznesu. Są jednak problemy, które wymagają podjęcia odpowiednich kroków – wszystko po to, by dopasować kadry do zmieniającego się świata.

Zdalna nauka nie jest receptą na wszystko. "Spawania przez internet nie nauczymy"
Pandemia pokazała, że nauka przez całe życie oraz rozwój kompetencji - nie tylko twardych - są bardzo istotne (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Pandemia pokazała, że nauka przez całe życie oraz rozwój kompetencji - nie tylko twardych - są bardzo istotne. Edukacja nie kończy się na studiach czy szkole średniej - jest kontynuowana w firmach.
  • Na rynku brakuje fachowców, a zdalna praca i nauka tego nie zastąpią. - Nie da się nauczyć przez internet spawania. Są obszary, gdzie praca i nauka zdalna są niemożliwe. Przykładem jest pilot samolotu czy maszynista. Tokarz ma toczyć, a nie patrzeć na toczenie przez internet - ocenia Tomasz Haiduk.
  • O tym m.in. rozmawiali eksperci podczas panelu "Kadry w zmieniającym się świecie", zorganizowanego w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Pandemia pokazała, że nauka przez całe życie oraz rozwój kompetencji - nie tylko twardych - są bardzo istotne. Edukacja nie kończy się na studiach czy szkole średniej - jest kontynuowana w firmach.

- Edukacja polega na tym, że za publiczne pieniądze uczymy dzieci nie tylko konkretnego zawodu, ale także ogólnych kompetencji, które pozwolą im na życie w społeczeństwie - mówi Daniel Nowak, ekspert departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Daniel Nowak, ekspert departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Fot. PTWP)
Daniel Nowak, ekspert departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Fot. PTWP)

- Możemy ich kształcić w zawodzie, ale za 5 lat może się okazać, że ta wiedza nie jest już aktualna. Potem te osoby wchodzą do firm, a rola edukacyjna spada na przedsiębiorstwo i na pracowników, którzy muszą być odpowiedzialni za to, co umieją i co chcą robić. Firma to miejsce, gdzie człowiek dalej się uczy. Nasze badania pokazują, że sporo szkoleń osób dorosłych wykonuje się w przedsiębiorstwach - podkreśla Daniel Nowak.

W podobnym tonie wypowiada się Daria Gostkowska, dyrektorka wykonawcza obszaru zarządzania zasobami ludzkimi w Banku BNP Paribas. Jej zdaniem nauka przez całe życie to coś, czego nie unikniemy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Zdalna nauka nie jest receptą na wszystko. "Spawania przez internet nie nauczymy"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • bĘzyniak 2022-05-12 17:06:18

    Paniusiu Koc! Skoro da się ludzi LECZYĆ przez telefon, nawet z nowotworów, to spawanie przez telefon jest oczywistą oczywistością. Podobnie jak zatrudnianie ćwierćYntelYgentów w redakcjach portali ekonomicznych.

  • Agat 2022-05-12 10:42:35

    Może mi ktoś powiedzieć, jak oni na to wpadli, że spawania nie da się nauczyć zdalnie? Spotkali na swojej drodze przypadkiem jakiegoś realistę czy wręcz przedsiębiorcę? W polskiej deedukacji zaczynają się zdarzać cuda...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA