×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rektora PPWSZ w Nowym Targu

  • Autor: PAP
  • 27 gru 2021 17:09

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu Roberta Włodarczyka trafiło w poniedziałek do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Tuż przed świętami Kolegium Elektorów podjęło próbę odwołania Włodarczyka z funkcji. Zdaniem władz uczelni, były to bezprawne działania.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rektora PPWSZ w Nowym Targu
Analizujemy treść zawiadomienia. Będziemy podejmowali stosowne czynności w zależności od wyników tej analizy - mówi prokurator rejonowy w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski (fot. arch.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Analizujemy treść tego zawiadomienia. Będziemy podejmowali stosowne czynności w zależności od wyników tej analizy" - powiedział PAP prokurator rejonowy w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski.

Tuż przed świętami na nowotarskiej uczelni zebrało się Kolegium Elektorów, które dokonało odwołania rektora Roberta Włodarczyka z funkcji. Jak wyjaśniła PAP prorektor do spraw studenckich i kształcenia tej uczelni Bianka Godlewska-Dzioboń, to odwołanie nie było skuteczne, ponieważ procedura, która daje taką możliwość, jest jasno określona w przepisach, z wyszczególnieniem poszczególnych etapów.

"W pierwszej kolejności taki wniosek powinien być złożony do przewodniczącego Senatu uczelni. Na żadnym ostatnim posiedzeniu Senatu nie pojawił się stosowny wniosek Kolegium Elektorów o odwołanie rektora. Ta procedura nie została zachowana. Kolegium Elektorów tylko i wyłącznie ma możliwość głosowania, ale nie jest ciałem opiniotwórczym. Ustawa jasno określa kompetencje Kolegium Elektorów, które tylko i wyłącznie głosuje i podejmuje uchwały. Rektorowi nie zostały przedstawione żadne zarzuty, a dowiadujemy się o nich jedynie z informacji prasowych" - przekazała PAP Godlewska-Dzioboń.

Prorektor dodała, że Ministerstwo Edukacji i Nauki oczekuje na pełną dokumentację przebiegu procedury, która została zastosowana wobec próby odwołania rektora celem określenia, czy była ona poprawna.

"Minister natomiast nie odwołał rektora ze stanowiska, wręcz utrzymał, że do momentu rozstrzygnięcia rektor sprawuje swoją funkcję" - dodała Godlewska-Dzioboń.

Jak donosi Tygodnik Podhalański, tuż przed świętami rektor nowotarskiej uczelni Robert Włodarczyk za próbę jego odwołania wręczył czterem osobom, w tym dwóm prorektorom, zwolnienia dyscyplinarne.

Czytaj także: Związkowa Alternatywa donosi na ZUS do prokuratury

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rektora PPWSZ w Nowym Targu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA