PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zatrudniasz lub chcesz zatrudnić pracowników z Ukrainy? Skorzystaj z nowego programu

Ruszył nowy, bezpłatny program wspierający rozwój zawodowy uchodźców z Ukrainy. W ramach „Wygraj Rozwój” 4000 osób otrzyma szansę na nową pracę i podniesie swoje kompetencje. Jego organizatorem jest Fundacja Totalizatora Sportowego oraz Manpower.

Zatrudniasz lub chcesz zatrudnić pracowników z Ukrainy? Skorzystaj z nowego programu
Fot. Manpower
  • Program „Wygraj Rozwój” zakłada naukę języka polskiego, szkolenie zawodowe i zaproszenie do procesu rekrutacyjnego.
  • Dla pracodawców i osób z Ukrainy udział w programie jest bezpłatny.
  • - Naszym celem jest wsparcie przebywających w Polsce osób z Ukrainy poprzez wyposażenie ich w pożądane przez pracodawców kompetencje - mówi Kamil Sadowniczyk, dyrektor Manpower. 

„Wygraj Rozwój” to program pomocowo-rozwojowy organizowany przez Fundację Totalizatora Sportowego oraz Manpower, którego celem jest długofalowe wsparcie i aktywizacja zawodowo-społeczna uchodźców z Ukrainy w Polsce. Na sierpień został zaplanowany pilotaż projektu, który startuje w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Poznaniu oraz zakłada udział 120 ukraińskich uczestników we wszystkich lokalizacjach łącznie.

Po zakończeniu trzymiesięcznego pilotażu program zostanie rozszerzony także o Gdańsk, a liczba uczestników zostanie dostosowana do lokalnych potrzeb rynku. Docelowo weźmie w nim udział 4000 ukraińskich uchodźców.

– „Wygraj Rozwój”, to nazwa i jednocześnie hasło przewodnie programu, które w pełni oddaje misję Fundacji Totalizatora Sportowego, i któremu przyświeca idea solidaryzmu społecznego. Jesteśmy dumni, że tworzymy przestrzeń, w której będziemy mogli nieść realną pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terytorium naszego kraju. Podejmowanie i wspieranie działań w zakresie dobroczynności, w tym udzielanie pomocy społecznej, wpisuje się w DNA naszej Fundacji. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tak wyjątkowego projektu – powiedziała Izabela Wyżga, prezes Fundacji Totalizatora Sportowego.

Cel programu „Wygraj Rozwój”

- Naszym celem jest wsparcie przebywających w Polsce osób z Ukrainy poprzez wyposażenie ich w pożądane przez pracodawców kompetencje. To realne i długofalowe wsparcie, które da im możliwość usamodzielnienia się w Polsce i podjęcia legalnego, wartościowego zatrudnienia – mówi Kamil Sadowniczyk, dyrektor Manpower.

Zwraca uwagę na jedną kwestię, bowiem ogromną wartością projektu jest jego elastyczność.

Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022, jej końca na razie nie widać. (Fot. Ahmed Zalabany/Unsplash)
Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022, jej końca na razie nie widać. (Fot. Ahmed Zalabany/Unsplash)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zatrudniasz lub chcesz zatrudnić pracowników z Ukrainy? Skorzystaj z nowego programu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA