Zarządzanie z pasją

Kompetentny i zaangażowany menedżer, który potrafi zmotywować podwładnych do pracy i w pełni wykorzystać ich potencjał, to największa wartość dla firmy. Czy da się obudzić w kadrze zarządzającej pasję do kierowania? Pomocne w tym zakresie mogą okazać się szkolenia kompetencyjne starannie dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarządzanie z pasją

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

21 maj 2013 13:01


By obudzić w kadrze zarządzającej pasję do kierowania wystarczy zaangażować ją w proces rozwiązywania problemów danego działu lub firmy, a także zapewnić jej możliwość zdobycia wiedzy, której do tego procesu potrzebuje.

Gdzie ta pasja?

Według specjalistów Bridgestone Poznań i House of Skills pasja do kierowania powstaje w wyniku wspólnego wypracowywania przez pracowników nowych narzędzi i standardów postępowania, które następnie są wdrażane w bieżące działania firmy.

Realny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa daje pewność, że wysiłek przyniesie wymierne korzyści, co z kolei motywuje i zachęca do dalszej aktywności. Pracownicy są bardziej zaangażowani i zmotywowani do implementacji wypracowanych metod postępowania, ponieważ nie są one im odgórnie narzucone.

- Nikt nie jest w stanie lepiej określić źródła problemu i wskazać skutecznych sposobów na jego rozwiązanie niż pracownicy. Dlatego w ramach Szkoły Zarządzania umożliwiamy im zespołową identyfikację zagrożeń i wspólne określenie działań niezbędnych do poprawy sytuacji. Dzięki czemu wszyscy uczestnicy mają bezpośredni wpływ na pozytywne zmiany w Bridgestone - tłumaczy Patrycja Ślosarczyk z działu personalnego Bridgestone Poznań.

Chcąc określić wiedzę i umiejętności niezbędne do kierowania z pasją, należy również dokładnie zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami kadry zarządzającej. Pomocne są regularne rozmowy, w czasie których kierownicy mogą zgłaszać swoje spostrzeżenia. Szczera i wzajemna wymiana doświadczeń pozwoli na zaplanowanie odpowiedniego dalszego programu edukacyjno-rozwojowego.

Jak to osiągnąć?

Zarządzanie z pasją w Bridgestone udało się osiągnąć dzięki zwiększeniu efektywności standardowych szkoleń. Wdrożony został autorski program szkoleniowy dla pracowników - Szkoła Zarządzania „Kierowanie z pasją", opracowany wspólnie ze specjalistami z firmy doradczo-szkoleniowej House of Skills. Program opiera się m.in. na teorii Kena Blancharda w zakresie przywództwa sytuacyjnego. Zgodnie z nią lider (szef) powinien dostosowywać sposób zachowania do aktualnych potrzeb danego pracownika w konkretnym zadaniu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.