×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zapłacą za połowę twojego szkolenia z IT. Jest tylko jeden warunek

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 11 mar 2022 17:25

Do 21 marca osoby chcące zdobyć wiedzę z zakresu IT mogą ubiega się o 50 proc. unijnego dofinansowania do kursu. Warunkiem jest podjęcie pracy w jednej z firm technologicznych działających na terenie województwa pomorskiego.

Zapłacą za połowę twojego szkolenia z IT. Jest tylko jeden warunek
Rekrutacja chętnych trwa do 21 marca 2022 roku (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Popyt na specjalistów IT utrzymuje się na wysokim poziomie i nic nie zapowiada, żeby ta sytuacja szybko uległa zmianie.
  • Liczba osób zatrudnionych w sektorze IT rośnie w tempie około 6 proc. rocznie, a firmy mają problem ze znalezieniem odpowiednich specjalistów.
  • By zmniejszyć lukę kadrową w tym sektorze, województwo pomorskie ruszyło z projektem "Pomorskie idzie w IT!". Wnioski o dofinansowanie do szkoleń z zakresu IT można składać do 21 marca 2022.

Projekt skierowany jest do osób, które są gotowe podjąć pracę w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w jednej z firm zlokalizowanych w województwie pomorskim.

Kursy organizuje Software Development Academy - lokalna firma szkoleniowa, która od lat zajmuje się przygotowywaniem do zawodu i podnoszeniem kompetencji specjalistów z branży IT. 

- Sektor ICT to jeden z najdynamiczniej rozwijających gałęzi gospodarki pomorskiego. Obecnie w regionie, głównie w Trójmieście, pracuje ponad 25 000 programistów. Dostępność kadr wyszkolonych w zakresie nowoczesnych technologii to warunek aby zainteresować regionem kolejnych inwestorów oraz wspierać rozwój lokalnych MŚP. Realizowany przez nas projekt to doskonała szansa, aby połączyć aspirujących programistów z potencjalnymi pracodawcami i odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie rozwijającej się gospodarki województwa - mówi Maciej Silarski, kierownik projektu w Invest in Pomerania.

Czytaj więcej: 152 zł za godzinę pracy programisty. Branża IT cały czas bije rekordy

Uczestnicy biorący udział w projekcie będą mieli do wyboru trzy ścieżki rozwoju - Java Developer, Data Scientist oraz Front-end Developer. Poza kursem prowadzonym przez trenerów-praktyków, organizatorzy we współpracy z Invest in Pomerania przygotowali zestaw aktywności, takich jak pakiet doradztwa kariery czy zamknięte spotkania z trójmiejskimi pracodawcami, które zapewnią realne wsparcie w wejściu na pomorski rynek pracy.

- Zaproponowane przez nas technologie są z grupy tych najbardziej pożądanych przez trójmiejskich pracodawców. Dofinansowanie z Unii Europejskiej ułatwia więc rozpoczęcie ciekawej kariery w jednej z kluczowych dziś branż, w sektorze z wielką przyszłością - dodaje Michał Mysiak, CEO Software Development Academy, firmy która będzie prowadziła szkolenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zapłacą za połowę twojego szkolenia z IT. Jest tylko jeden warunek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA