Zamiast stażu w szpitalu - praktyki na symulatorach

Studenci ostatniego roku medycyny w październiku 2017 r. jako pierwsi zamiast stażu w szpitalach będą odbywali praktyki na symulatorach medycznych. W Akademii Medycznej w Łodzi trwają przygotowania do budowy takiego centrum dydaktyki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zamiast stażu w szpitalu - praktyki na symulatorach

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

23 sie 2015 16:06


Całkowity koszt łódzkiej inwestycji to ponad 52 mln zł. - Kwota potrzebna jest na adaptacje pomieszczeń i wyposażenie. Mamy nadzieję, że znaczna część środków będzie pochodzić z funduszy unijnych - mówi "Gazecie Wyborczej" Joanna Orłowska, dyrektor biura rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Tłumaczy, że dzięki nowoczesnym technologiom w bezpiecznych warunkach można symulować skomplikowany zabieg czy procedurę medyczną.

Centra Symulacji Medycznych powstają przy każdym uniwersytecie

Niedawno o rozpoczęciu przygotowań do budowy informował np. Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

- Studenci będą mieli możliwość przećwiczenia na fantomach i symulatorach sytuacji, z którymi spotkają się później, jako lekarze czy ratownicy w karetkach pogotowia i na salach operacyjnych. Nauczą się posługiwać nowoczesną aparaturą - informował rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Włodzimierz Matysiak.

- Nauka studentów medycyny na fantomach jest zgodna z tendencjami na świecie. Tak się postępuje na uczelniach w Europie Zachodniej i USA. Trenażery będą wykorzystywane do opanowania poszczególnych procedur, takich jak na przykład wkłucia dożylne, intubacje czy badanie pacjentów - dodał Matysiak.

Więcej czytaj na rynekzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pani doktor 2015-08-30 02:28:56

Gowno to daje. Miałam na tym zajęcia. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej by zakupili kilka aparatów usg i dali studentom poćwiczyć...