Zachodnie uczelnie biznesowe szukają studentów wśród Polaków

Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland, podkreśla, że w Polsce już ok. 350 osób ma za sobą studia w którejś z 11 szkół wchodzących w skład Harvard University. Zagraniczne uczelnie nadal zabiegają o kandydatów z Polski do programów MBA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zachodnie uczelnie biznesowe szukają studentów wśród Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lut 2014 10:11


Chicago Booth School of Business zabiega o studentów z różnych kontynentów. Swój kampus ma nie tylko w Chicago, ale również w Londynie i Hongkongu. Choć koszty programu są duże (92 tys. funtów, czyli około 470 tys. zł) zainteresowanych studiami Executive MBA nie brakuje - informuje „Rzeczpospolita".

- Dlaczego zależy nam na studentach z Polski? Bo są ambitni i wyróżniają się bardzo dobrym przygotowaniem akademickim - mówi dla „Rz" Rachel Waites, dyrektor ds. rekrutacji i przyjęć Executive MBA Program w Chicago Booth School of Business.

Jakub Leszczyński, szef serwisu MBA Portal, ocenia na łamach „Rz", że zachodnie szkoły biznesu od 6-8 lat poważnie interesują się polskim rynkiem. Po kryzysie finansowym, który ograniczył aktywność promocyjną szkół, znów mamy ożywienie. Liczba zagranicznych uczelni, które są zainteresowane pozyskaniem kandydatów z Polski, wciąż rośnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.