Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie kształcić doktorantów z zakresu nauki o mediach

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk społecznych w zakresie nauk o mediach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie kształcić doktorantów z zakresu nauki o mediach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lis 2015 8:06


Wysiłek uczelni w budowaniu potencjału naukowego został doceniony. Dzięki decyzji o przyznaniu uprawnień do nadawania stopnia doktora uczelnia zyskała status uczelni akademickiej. Tym samym WSIiZ jest jedną z czterech uczelni w kraju (obok UW, UJ i UMCS), które mogą prowadzić seminaria doktorskie i przeprowadzać przewody doktorskie w zakresie nauk o mediach.

Ukierunkowanie studiów

Nadanie uprawnień w tym obszarze jest zwieńczeniem konsekwentnie realizowanej polityki, która została również zauważona i doceniona przez Polską Komisję Akredytacyjną, czego wyrazem była pozytywna ocena na kierunku dziennikarstwo, czy milion złotych za wzorcowe wdrożenie Krajowych Ram Kwalifikacji.

Zaczęto od ukierunkowania studiów dziennikarskich na komunikowanie wizualne, media cyfrowe, komunikację wizerunkową i social media. – Co za tym idzie, również doktoraty będą ukierunkowane na te, przyszłościowe gałęzie mediów – mówi prof. Sławomir Gawroński, dziekan wydziału administracji i nauk społecznych.

- Współczesne media, a właściwie multimedia, to obszar blisko związany z grafiką komputerową – stąd też, część problemów badawczych z tego obszaru znajdzie odzwierciedlenie w rozprawach doktorskich - dodaje prof. Mark W. Bannatyne.

Seminaria prowadzone będą przez specjalistów tematyki mediów i nowych mediów. Prof. Tomasz Goban-Klas, prof. Sławomir Gawroński, czy prof. Mark W. Bannatyne z Purdue Institute w USA to doświadczeni wykładowcy i wybitni akademicy.

Nauka o mediach

Nauki o mediach to nowa dyscyplina naukowa. Jest odpowiedzią środowiska akademickiego na dynamiczny rozwój mediów i multimediów. Co za tym idzie seminaria zorientowane będą głównie na nowe media, media cyfrowe, social media i szeroko pojęty internet.

- Nauki o mediach są niezbędne dla zrozumienia i doskonalenia wszystkich sektorów współczesnego społeczeństwa. Tak narodowego, jak i globalnego, światowego, a więc polityki, gospodarki i handlu, finansów,  kultury, edukacji, a także rozrywki i zabawy – podkreśla prof. Tomasz Goban-Klas. – Pogłębiona analiza w każdej z dziedzin nauk społecznych musi zatem zawierać elementy nauk o komunikowaniu i mediach – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.