×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wystartowały dni otwarte na Politechnice Gdańskiej

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 21 mar 2022 10:22

Politechniczne miasteczko, prezentacja wydziałów i kół naukowych, do tego gry terenowe. Studenci i władze gdańskiej uczelni technicznej organizują Dni Otwarte, w trakcie których zamierzają zachęcić uczniów szkół średnich do studiowania w swoich murach.

Wystartowały dni otwarte na Politechnice Gdańskiej
Politechnika Gdańska (Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl)
REKLAMA

Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej odbywają się w poniedziałek i we wtorek. Jak tłumaczył rzecznik uczelni Maciej Dzwonnik, jest to niepowtarzalna okazja by poznać jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce od środka.

"Wszystkich, którzy mogą osobiście odwiedzić mury uczelni, zapraszamy w poniedziałek na placu przed głównym gmachem. W naszym specjalnym miasteczku zapraszamy do strefy wydziałów i głównych jednostek na uczelni. Będzie można tam spotkać przedstawicieli poszczególnych kierunków, porozmawiać ze studentami, poznać nasze koła naukowe i organizacje studenckie" - tłumaczył Dzwonnik.

Tego samego dnia w gmachu uczelni odbędzie się uroczystość uhonorowania najlepszych szkół średnich w województwie pomorskim czyli Pomorski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022. Uczniowie szkół, które zajęły pierwsze miejsce wraz z członkiem zarządu województwa pomorskiego, zasadzą na terenie kampusu drzewa. "Chcemy zapoczątkować tradycję sadzenia nowych drzew na kampusie, jako swoistego symbolu dla miejsca, gdzie wzrastają młode, naukowe talenty" - dodał rzecznik uczelni.

Poza tym, samorząd studentów zaprasza do wzięcia udziału w grze terenowej. Przygotowano również wykłady w budynku Hydromechaniki, które będzie można oglądać także online na kanale PG, do tego pokazy w laboratoriach, warsztaty i wycieczki po ternie uczelnianego kampusu.

Kolejnego dnia, czyli we wtorek, organizatorzy zapraszają m.in. do świata wirtualnego. "Każdy z wydziałów przygotował różnorodny zestaw wykładów, warsztatów i prezentacji online. Centrum Nowoczesnej Edukacji zaprasza na webinar, by poznać tajniki efektywnego uczenia, Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej przedstawi Wam pięć powodów, dla których warto zdecydować się na studia w języku angielskim, a na spotkaniu online z Biurem Karier dowiecie się, jak marka osobista może wpłynąć na rozwój kariery zawodowej" - tłumaczył Maciej Dzwonnik.

Gdańska uczelnia techniczna została otwarta w 1904 roku. Kształci się na niej ponad 15 tysięcy studentów, którzy swoje pasje naukowe mogą rozwijać na ośmiu wydziałach, gdzie do wyboru mają 37 kierunków I i II stopnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wystartowały dni otwarte na Politechnice Gdańskiej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA