Wystartował kolejny inkubator przedsiębiorczości

We wrocławskim 36 oddziale Banku Zachodniego WBK, swoje przestrzenie dla start-upów otworzył największy w Polsce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wystartował kolejny inkubator przedsiębiorczości

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

14 sty 2015 19:30


Start-upy w Polsce to już nie przedsiębiorstwa realizujące przypadkowe projekty, ale wdrażające przemyślane i rzetelnie opracowane koncepcje. Za nimi stoją młodzi ludzie przekonani co do wartości swoich pomysłów, zdeterminowani do zrobienia z nich realnego biznesu.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości funkcjonują na polskim rynku od 10 lat. Obecnie jest ich już 50, a w ich ramach swoją działalność prowadzą 1522 start-upy.

- Jesteśmy przekonani, że wspieranie nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów z jakimi zaczynają swoją działalność start-upy, to konieczność. W dłuższej perspektywie mogą one być gwarantem oraz podstawą silnej polskiej gospodarki, a także jej pozycji w świecie - powiedział Michał Kuczmierowski, dyrektor Santander Universidades realizowanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

Bank w ramach Santander Universidades aktywnie współpracuje ze środowiskiem akademickim. Dlatego właśnie decyzja o udostępnieniu pomieszczeń jednego z naszych oddziałów celem uruchomienia Inkubatora była dla nas naturalna. Wierzymy, że działalność wrocławskiego AIP przełoży się na ciekawe efekty biznesowe.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości nie ogranicza swojej działalności jedynie do pomocy w prowadzeniu start-upa. AIP to także warsztaty i wydarzenia promujące przedsiębiorczość, mentorzy dzielący się swoim doświadczeniem, ambitny zespół i atmosfera start-upowej społeczności, do której może dołączyć każdy bez względu na wykształcenie i wiek.

- Tak duża przestrzeń udostępniona przez Bank Zachodni WBK uczyniła wrocławski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości największym w Polsce. Cieszę się, że udało mi się zdobyć zaufanie banku, którego do słuszności idei nie musiałem długo przekonywać. Inicjując rozmowy wiedziałem, ze mam do czynienia nie tylko z instytucją finansową, ale z bankiem dostrzegającym potencjał polskich start-upów - powiedział Tomasz Sajewski, dyrektor wrocławskiego AIP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.