×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wyniki rekrutacji na studia 2022. Informatyka, psychologia i kierunki lekarskie na czele

  • KDS
  • 15 lip 2022 18:30

Kolejne uczelnie publikują wyniki pierwszej tury naboru na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2022/2023. Na liście najpopularniejszych kierunków m.in. informatyka czy psychologia.

Wyniki rekrutacji na studia 2022. Informatyka, psychologia i kierunki lekarskie na czele
Do końca lipca uczelnie ogłoszą wyniki pierwszego etapu rekrutacji (fot. Unsplash/Becca Tapert)
REKLAMA
  • W tym roku maturę zdawało 274 831 maturzystów. w tym 168 499 to absolwenci liceów ogólnokształcących, a 106 332 techników.
  • Młodzi ludzie właśnie czekają na drugi ważny wynik tego lata - informację o wynikach rekrutacji na studia. 
  • Uczelnie mają swój własny harmonogram rekrutacyjny, jednak większość z nich wyniki pierwszej tury rekrutacji podaje do końca lipca. Pierwsze uczelnie już się pochwaliły efektami naboru.

Dla tegorocznych maturzystów ostatnie tygodnie nie były łatwe. Najpierw czekali na wynik majowego egzaminu. W tym roku poszedł on wyjątkowo dobrze. Maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W tym 84 proc. absolwentów liceów, a spośród tegorocznych absolwentów techników 69,2 proc. Z tegorocznych absolwentów szkół branżowych II stopnia maturę zdało 20,5 proc.

Teraz kolejne wyczekiwanie na wynik rekrutacji na studia. Jednak w tym przypadku nie ma jednego dnia, w których uczelnie podają wynik naboru. Każda z nich prowadzi go we własnym terminie. Zazwyczaj największe polskie uczelnie podają wyniki od 5 lipca do 30 lipca. 

W najbliższy wtorek 19 lipca wyniki ogłosi Uniwersytet Warszawski, dzień wcześniej 18 lipca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niemal do końca lipca będą musieli czekać kandydaci, którzy złożyli papiery na Politechnikę Gdańską. Uczelnia poda wyniki rekrutacji dopiero 29 lipca. A co cieszyło się popularnością na uczelniach, które wyniki już podały?

Wyniki rekrutacji na Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński wyniki rekrutacji opublikował w piątek 15 lipca. W roku akademickim 2022/2023 najstarsza polska uczelnia jest gotowy przyjąć 9850 studentów na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W pierwszej turze naboru aplikacje złożyło 33 427 kandydatów, co stanowi wynik bardzo zbliżony do ubiegłorocznego - 33 562.

fot. Usplash
fot. Usplash
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyniki rekrutacji na studia 2022. Informatyka, psychologia i kierunki lekarskie na czele
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA