PARTNERZY PORTALU

Przemysław Staroń otrzymał tytuł "Nauczyciela Roku"

  • Autor: PAP/JS
  • 9 paź 2018 16:33

Przemysław Staroń, nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze oraz historii sztuki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie został "Nauczycielem Roku 2018". Zwyciężył w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i lokalne społeczności.

Przemysław Staroń otrzymał tytuł "Nauczyciela Roku"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Staroń pracuje w szkole od dziewięciu lat, ale uczyć zaczął już, gdy był nastolatkiem, w liceum na prośbę swoich nauczycieli prowadził niektóre zajęcia, a na praktyki nauczycielskie zgłosił się na I roku studiów kulturoznawczych.
  • Po roku nauczania w liceum liczba uczniów na prowadzonych przez niego lekcjach etyki podwoiła się.
  • Dziś na etykę chodzi około 75 proc. uczniów jego szkoły. Staroń zaznacza, że jego lekcje nie są konkurencją dla zajęć z religii, i podkreśla świetną współpracę z katechetą.

Do tytułu "Nauczyciela Roku 2018" nominowano 13 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół z całej Polski. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedziła obchodzony w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej.

Po ogłoszeniu werdyktu Staroń podziękował innej tegorocznej nominowanej - Barbarze Ostrowskiej z Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, z którą miał zajęcia z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. "Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie ona" - powiedział.

W swoim wystąpieniu do zgromadzonych nawiązał do cyklu powieści o Harrym Potterze. "Wszystko w Harrym Potterze rozegrało się wokół insygniów śmierci. Peleryny niewidki, którą zrzuciłem. Cztery lata temu stałem tutaj wśród nominowanych i dziękuję Bogu, że nie zostałem Nauczycielem Roku, bo wtedy zostałby nim człowiek, który nie jest kompletny, nie jest spójny, autentyczny i wiarygodny. Teraz z pierwszym insygnium już się uporałam. Jeżeli państwo czytali Harry'ego Pottera, to wiedzą państwo, że drugim insygnium był kamień wskrzeszenia. Harry użył go, kiedy szedł do Zakazanego Lasu, i wtedy wokół niego pojawili się bliscy" - mówił Staroń. "Chciałbym teraz prosić wszystkich was, którzy przyjechaliście tu ze mną, chodźcie tutaj, nie bójcie się, najwyżej zabiorą mi tytuł: rodziców, mojego partnera, moją siostrę, szwagra, przyjaciół" - powiedział. "Chciałbym podziękować wam, jesteście tą częścią świata, bez której mnie by tutaj nie było" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przemysław Staroń otrzymał tytuł "Nauczyciela Roku"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA