Wybrano najlepszych zagranicznych studentów w Polsce

• Rozdano nagrody dla najlepszych zagranicznych studentów w Polsce w konkursie Interstudent 2015. 
• Zwyciężyli Hiszpanka Cristina Rodriguez Alvarez, Kanadyjczyk Timothy Mankowski i Syryjczyk Assef Salloom.
• W minionym roku akademickim studenci z zagranicy stanowili 3,14 proc. wszystkich studentów w kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wybrano najlepszych zagranicznych studentów w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2016 9:28


Nagrody wręczono w czwartek (21 stycznia) w Gdańsku. Konkurs Interstudent jest organizowany w ramach programu "Study in Poland" prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

W konkursie mogli wziąć udział studenci zagraniczni studiujący na polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Warunkiem udziału były dobre wyniki w nauce, aktywność w środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości.

W kategorii "studia doktoranckie" zwyciężył Assef Salloom z Syrii - doktorant kierunku philosophy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Laureat po ukończeniu studiów doktoranckich zamierza się habilitować, założyć własny instytut muzyki i prowadzić różne działania kulturalne, których celem jest budowanie porozumienia pomiędzy Polską a Syrią.

- Na nadchodzące lato zaplanowałem już trzy tego rodzaju wydarzenie kulturalne z obszaru poezji, muzyki i tańca. Zamierzam też zachęcać obcokrajowców zainteresowanych dyskusją na tematy związane z kulturą i partycypacją do udziału w spotkaniach Lubelskiego Koła Filozofii, którego jestem inicjatorem - zapowiada Salloom.

Kanadyjczyk Timothy Mankowski - student IV roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi - okazał się najlepszy w kategorii studiów magisterskich. Najpierw do Polski przyjeżdżał na wakacje, które spędzał z rodziną i przyjaciółmi.

- Studiowanie medycyny w Łodzi nie oznacza jednak tylko sięgania do korzeni, ale także wydaje się być swego rodzaju przeznaczeniem - tu studiowali moi rodzice i tutaj się pobrali - mówi Mankowski.

- W przyszłym roku zamierzam rozpocząć staż w Polsce. Zamierzam zostać radiologiem i wprowadzać innowacje technologiczne w medycynie, w oparciu o moje doświadczenia i kontakty w dziedzinie informatyki - zapowiada.

Cristinę Rodriguez Alvarez z Hiszpanii - studentkę IV roku architektury na Politechnice Gdańskiej - nagrodzono w kategorii studia licencjackie.

- Kiedy dwa lata temu przyjechałam do Polski w ramach programu stypendialnego Erasmus, szybko uległam fascynacji ludźmi, kulturą, a także możliwością samorozwoju poprzez przynależność i działalność w stowarzyszeniach studenckich i stowarzyszeniach architektów - mówi laureatka.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

lana 2016-02-01 00:16:52

w kraju jest też sporo dobrych naszych studentów ;) niezależnie od tego każdy z nich powinien zadbać o rozwój swojej ścieżki zawodowej ;) wiadomo,że najlepiej szukać na własną rękę. tak też trafiłam do impela :) i wiele się tu nauczyłam, i przez obserwację i przez uczestnictwo w codziennych obowiązkach. tą firmę polecam każdemu!