Wybierz takie szkolenie, które będzie skuteczne. W końcu płacisz za efekty

W dobie rozliczania pracowników za efekty, także firmy szkoleniowe powinny być oceniane na podstawie dostarczenia rzeczywistych umiejętności swoim klientom. Na efektywność pracy składa się bowiem skuteczność edukacji, a nie liczba przebytych szkoleń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wybierz takie szkolenie, które będzie skuteczne. W końcu płacisz za efekty

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 lis 2013 10:47


- Coraz więcej firm szkoleniowych wprowadza gwarancje skuteczności oraz inne dodatkowe usługi zwiększające efektywność - mówi Łukasz Matuszewski, Marketing Manager w firmie Edukey. Jednak dostępna oferta jest tak różnorodna, że wybór dostawcy usług szkoleniowych nie jest już tak oczywisty. Na co należy zwracać uwagę dokonując wyboru?

Elastyczność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Pierwszym i najważniejszym kryterium przy wyborze oferty powinna być ocena tego, czy występuje zbieżność pomiędzy naszymi potrzebami szkoleniowymi, a tym co w swoim programie oferuje nam usługodawca. Bez względu na to, czy organizowane szkolenie jest zamkniętym dla firm, czy też otwartym dla indywidualnych uczestników, firma szkoleniowa powinna przeprowadzać analizę potrzeb szkoleniowych oraz analizę poziomu wiedzy uczestników.

Dzięki takim danym, możliwe jest dokładne dopasowanie programu i długości szkolenia. Ważne jest również elastyczne podejście odnośnie terminów, miejsca szkolenia, sposobu płatności, czy tego co zawiera w sobie szkolenie (nie każdy chce np. tablet w cenie szkolenia, niektórzy w zamian woleliby np. dodatkowe godziny konsultacji po szkoleniu).

Trenerzy

Firma powinna współpracować tylko z doświadczonymi trenerami o udokumentowanych umiejętnościach (np. certyfikaty, referencje). Nie warto ryzykować udziału w szkoleniu prowadzonym przez osobę początkującą, lub uczącą na co dzień młodzież, a nie z osoby dorosłe. Trenerzy mają również swoje specjalizacje (zarówno w tematyce szkoleń jak i specyfice osób z którymi pracują) - lepiej wybrać takiego, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb. W przypadku szkoleń zamkniętych firma powinna umożliwić wybranie trenera innego niż rekomendowany.

Gwarancja zadowolenia

Niestety zdarza się, że pomimo skrupulatnego wyboru rodzaju szkolenia i usługodawcy bywamy nie do końca usatysfakcjonowani. Co można zrobić, aby zagrożenie takiego rozczarowania zminimalizować? Odpowiedź jest prosta - skorzystać z propozycji usługodawcy, który zagwarantuje nam, że po jego szkoleniu będziemy w pełni zadowoleni.

Gwarancje oferowane przez firmy przybierają różną postać. Niektóre (na przykład firma Edukey - Szkolenia jutra) wprowadziły możliwość ponownego wzięcia udziału w tym samym szkoleniu jeśli poprzednie nie wystarczyło do przyswojenia wiedzy. - Dzięki gwarancji nasi klienci mają pewność otrzymania tego za co płacą. Czyli wiedzy i umiejętności, a nie kilkunastu godzin spędzonych w sali szkoleniowej - mówi Łukasz Matuszewski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.