×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Współpraca trzech polskich uczelni daje efekty

  • Autor: PAP/JP
  • 17 mar 2023 14:31

Politechniczna Sieć Via Carpatia, którą tworzą uczelnie z Białegostoku, Lublina i Rzeszowa, to przede wszystkim bardzo dobra współpraca dająca efekty - powiedział w piątek w Białymstoku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Współpraca trzech polskich uczelni daje efekty
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Artur Reszko)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Minister wziął udział w konferencji prasowej na Politechnice Białostockiej, podczas której rektorzy politechnik tworzących sieć przedstawili podjęte dotąd działania.
  • "Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to przede wszystkim znakomita współpraca trzech politechnik na Ścianie Wschodniej naszego kraju" - mówił Czarnek.
  • Czarnek zadeklarował też, że będzie tę sieć rozwijać i wzmacniać, również finansowo.

Czarnek mówił, że to, co łączy Białystok, Lublin i Rzeszów, to prężny rozwój tych miast, a także działanie "znakomitych" Politechnik: Białostockiej, Lubelskiej i Rzeszowskiej. Dodał też, że te trzy miasta "za chwilę" będą połączone drogą via Carpatia. "Są to też miasta, w których rektorzy tych uczelni wykazują się po pierwsze: bardzo dużą kreatywnością, po drugie - bardzo dużą przedsiębiorczością, a po trzecie czymś, czego nam brakuje na co dzień: współpracą" - mówił minister.

"Minister edukacji i nauki jest od tego, by takie projekty wspierać"

"Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to przede wszystkim znakomita współpraca trzech politechnik na Ścianie Wschodniej naszego kraju i to daje nam już na starcie bardzo duży optymizm i wielką nadzieję, że ta współpraca tych trzech politechnik w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie będzie się rozwijała" - mówił. Zapewnił też, że minister edukacji i nauki jest od tego, by takie projekty wspierać.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współpraca trzech polskich uczelni daje efekty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA