PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Współpraca SSE ze szkolnictwem zawodowym. Oni mają doświadczenie

  • Autor: AW
  • 30 sty 2015 10:15

W ramach już funkcjonującego kamiennogórskiego Strefowego Klastra Edukacyjnego od nowego roku szkolnego, po ślusarzach, operatorach urządzeń skrawających i logistykach, będą realizowane kolejne kierunki.

Współpraca SSE ze szkolnictwem zawodowym. Oni mają doświadczenie
W ramach Strefowego Klastra Edukacyjnego realizowane są już kierunki: ślusarz, operator urządzeń skrawających i logistyk (fot. wrzesnia.powiat.pl)
REKLAMA

Jak podaje prezes zarządu kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk, będą realizowane kolejne kierunki wskazane przez zespoły do spraw: edukacji teoretycznej i praktycznej, odpowiadające zapotrzebowaniu rynku pracy, m.in.: technik włókiennik, technik papiernictwa, operator maszyn włókienniczych, cyfrowych oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Działania SSEMP S.A. w Kamiennej Górze na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego to dziś m.in.: kształcenie dualne, klasy pod patronatem, praktyki i staże zawodowe, 5 – letnie stypendia na studiach kierunkowych, konkursy zawodoznawcze, program pilotażowy „Absolwent w strefie szans”, Strefowy Klaster Edukacyjny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Poprzez nasze działania chcemy wpłynąć na podejmowanie przez uczniów świadomych decyzji, które będą uwzględniać ich predyspozycje, jak i możliwości dalszego rozwoju, a poprzez współpracę z pracodawcami stworzymy szansę na znalezienie zatrudnienia w konkretnym zawodzie, w wybranym zakładzie pracy. Inicjowanie nowych kierunków kształcenia, które będą odpowiedzią na lokalne zapotrzebowanie, pozwoli wykształcić kadrę na potrzeby stale zmieniających się i innowacyjnych gałęzi gospodarki - mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Kamiennogórska strefa już w siedmiu powiatach współuczestniczy w tworzeniu oferty edukacyjnej na dany rok szkolny, od kamiennogórskiego po zgorzelecki. Podejmowane działania sprzyjają wzrostowi konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki.

1 stycznia 2015 roku weszła w życie znowelizowana ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych, która obliguje spółki zarządzające strefami do prowadzenia współpracy ze szkołami i uczelniami.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości już od pięciu lat uczestniczy w realizacji działań na rzecz kształcenia zawodowego.

- Nowa inicjatywa Ministerstwa Gospodarki zyskuje coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród pracodawców, jednostek edukacyjnych, jak również uczniów i ich rodziców. Coraz częściej o wyborze szkoły zawodowej decyduje nie przypadek, lecz świadomy wybór ucznia, związany z możliwością rozwoju jego kariery i zatrudnienia u konkretnego pracodawcy - komentuje Krawczyk.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współpraca SSE ze szkolnictwem zawodowym. Oni mają doświadczenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA