×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Współpraca biznesu z uczelniami jest niezbędna. Zyska na niej każdy

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 wrz 2021 18:44

O tym, że współpraca z biznesem jest konieczna, mówi się od dawna. Jak powinna wyglądać i kto najbardziej na niej zyska? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Współpraca biznesu z uczelniami jest niezbędna. Zyska na niej każdy
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Anna Berczyńska, dyrektor zarządzający grupą Schaeffler, vice-president talent w ABSL Poland nie ma wątpliwości, że współpraca biznesu i uczelni to korzyść dla wszystkich.

- Jako przedstawicielka sektora usług wspólnych mogę powiedzieć, że jesteśmy otwarci i chętni na współpracę z uczelniami Udało nam się otworzyć wspólnie pierwsze licencjackie studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Mamy wiele firm ze środowiska międzynarodowego w tym regionie. Chcemy mieć studentów, którzy mają potrzebne kompetencje i rozumieją sektor, a także umieją się odnaleźć w środowisku różnych kultur – mówi Anna Berczyńska.

Wśród niezbędnych umiejętności, Anna Berczyńska wymienia m.in. kompetencje projektowe, agile (zwinność) w zarządzaniu projektami, umiejętność prezentowania własnych opinii. Takie też są założenia wspomnianego kierunku studiów.

- Bazując na potrzebach rynku pracy i naszego sektora jesteśmy w stanie wspólnie wypracować coś wartościowego – coś, co zapewni nam nie tylko rozwój sektora, ale młodym ludziom zapewni miejsca pracy. Być może nie będą chcieli uciekać za granicę, choć i tak jest to dla nas spore zagrożenie – dodaje.

- Otwartość do stworzenia sprofilowanych studiów stacjonarnych, wyspecjalizowanych w danym sektorze to coś, co jest unikatowe, ale bardzo potrzebne – podsumowuje Berczyńska.

*Tekst powstał podczas sesji "Kapitał intelektualny – złoto XXI wieku", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współpraca biznesu z uczelniami jest niezbędna. Zyska na niej każdy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA