Współpraca biznesu z nauką jest wymuszona

Większość przedsiębiorców zwraca się do naukowców z ofertą kooperacji tylko wtedy, gdy jest to konieczne do uzyskania dotacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Współpraca biznesu z nauką jest wymuszona

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

12 lis 2015 8:49


Komisja Europejska w nowym rozdaniu funduszy postanowiła położyć większy nacisk na współpracę naukowców i przedsiębiorców. Tymczasem badania wykonane przez Deloitte wskazują, że polskie firmy najchętniej realizowałyby projekty samodzielnie. 68 proc. przepytanych przedsiębiorców współpracuje z naukowcami, bo jest to niezbędne do przeprowadzenia projektów badawczych - donosi "Puls Biznesu".

Czytaj też: Jaka współpraca nauki z biznesem może być owocna?

Połowa respondentów mówi, że "jest to konieczne do aplikowania o wsparcie", a 41 proc. motywuje swoją decyzję o kooperacji chęcią otrzymania większych funduszy. Jeśli nie byłoby dotacyjnego impulsu, wielu z nich omijałoby jednostki naukowe szerokim łukiem.

- Odsetek firm współpracujących z innymi podmiotami przy projektach B+R w ubiegłym roku mocno spadł. Co ciekawe, to trend odwrotny to tego, który obserwujemy w najbardziej rozwiniętych gospodarkach opartych na wiedzy - mówi Magdalena Burnat-Mikosz, partner zarządzająca z Deloitte.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.