PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

WSPiA w Rzeszowie otwiera unikatowy kierunek studiów - kryminologia

  • Autor: PAP/AT
  • 23 cze 2022 9:41

Kryminologia to pierwszy na Podkarpaciu i jeden z nielicznych w Polsce kierunek studiów, jaki w nowym roku akademickim ruszy w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Ma on charakter multidyscyplinarny - łączy wiedzę z różnych nauk m.in.: psychologii, medycyny, prawa, socjologii czy ekonomii.

WSPiA w Rzeszowie otwiera unikatowy kierunek studiów - kryminologia
Kryminologia - nowy kierunek studiów w rzeszowie (fot. wspia.eu)
REKLAMA
  • Obecnie w Polsce studia na kierunku lub specjalności kryminologia w roku akademickim 2022/2023 oferuje 9 publicznych i 11 niepublicznych szkół wyższych, zarówno w trybie stacjonarnym, jak niestacjonarnym oraz online.
  • Studia, które uruchamiamy pozwalają zdobywać wiedzę z zakresu takich nauk jak: prawo, psychologia, medycyna czy socjologia. Studenci będą mogli poznać m.in. tajniki profilowania kryminalnego, fenomenologii i etiologii kryminalnej, form i metod przeciwdziałania i zwalczania przestępczości" - wyliczyła prorektor WSPiA w Rzeszowie dr Agata Furgała.
  • Na nowym kierunku studenci będą mogli także poznać związki kryminologii z historią, sztuką i literaturą. Wiedza i umiejętności zdobyte na tych studiach pozwolą absolwentom na zrozumienie otaczających nas zjawisk społecznych, w tym na zrozumienie źródeł i uwarunkowań przestępczości - wyjaśniła.

Do tej pory kryminologia wraz z kryminalistyką była na tej uczelni specjalnością na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Zdaniem prorektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej dr Agaty Furgały kryminologia to prestiżowy kierunek studiów. "Jest to bardzo ważna i potrzebna społecznie nauka. Prowadzi go tylko kilka uczelni w Polsce. Do tego grona - dzięki wsparciu ogólnopolskiego środowiska naukowego - dołącza WSPiA" - poinformowała dr Furgała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podaje serwis otouczelnie.pl obecnie w Polsce studia na kierunku lub specjalności kryminologia w roku akademickim 2022/2023 oferuje 9 publicznych i 11 niepublicznych szkół wyższych, zarówno w trybie stacjonarnym, jak niestacjonarnym oraz online.

Prorektor przypomniała, że kryminologia zajmuje się badaniem i gromadzeniem całościowej wiedzy na temat przestępstwa i przestępczości. Skupia się także na osobie sprawcy przestępstwa, ofierze oraz mechanizmach, jakie są tworzone w celu zapobiegania i zwalczania przestępczości.

"Studia, które uruchamiamy od nowego roku akademickiego, mają charakter interdyscyplinarny. Pozwalają zdobywać wiedzę z zakresu takich nauk jak: prawo, psychologia, medycyna czy socjologia. Studenci będą mogli poznać m.in. tajniki profilowania kryminalnego, fenomenologii i etiologii kryminalnej, form i metod przeciwdziałania i zwalczania przestępczości" - wyliczyła prorektor WSPiA w Rzeszowie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: WSPiA w Rzeszowie otwiera unikatowy kierunek studiów - kryminologia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • bez komentarza 2022-06-23 10:07:21

    Wczoraj w Milionerach wystąpił emerytowany oficer ABW. odpadł na pytaniu za 2000 złotych. Z "wykształcenia" politolog.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA