PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wsparcie pracowników górniczej spółki. Rusza nowy kierunek studiów

 • NR
 • 28 lip 2022 5:40

Zwiększenie potencjału rozwojowego pracowników PGG, ułatwienie dostosowywania się do zmian otoczenia gospodarczego, a także połączenie potencjału dydaktycznego - to podstawowe założenia porozumienia podpisanego przez PGG, Główny Instytut Górnictwa (GIG) i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W ramach porozumienia już od października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach ruszy zupełnie nowy kierunek studiów podyplomowych - menedżer produkcji.

Wsparcie pracowników górniczej spółki. Rusza nowy kierunek studiów
Od października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach ruszy nowy kierunek studiów podyplomowych - menedżer produkcji (fot. UE w Katowicach)
REKLAMA
 • Studia podyplomowe obejmą około 200 godzin zajęć, które po połowie poprowadzą specjaliści GIG i UE Katowice.
 • Nowy kierunek dedykowany jest pracownikom dozoru wyższego i kierownictwa kopalń.
 • Do tej pory Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał już 192 porozumienia o współpracy z firmami, organizacjami pozarządowymi, jednostkami samorządu oraz innymi instytucjami.

Podstawowym celem współpracy jest wzmocnienie kompetencji, a w efekcie zwiększenie potencjału rozwojowego pracowników PGG. Mają w tym pomóc m.in. studia podyplomowe na kierunku menedżer produkcji adresowane do kadry zarządzającej (dozoru wyższego i kierownictwa kopalń).  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Studia obejmą ok. 200 godzin zajęć, które poprowadzą specjaliści GIG i UE Katowice.

- Dzięki poszerzeniu wiedzy z zakresu prawa i ekonomii absolwenci kierunku będą przygotowani do zarządzania każdym dużym przedsiębiorstwem - mówi Rajmund Horst, wiceprezes ds. produkcji w Polskiej Grupie Górniczej. - Kształcenie na tym kierunku można określić mianem interdyscyplinarnego. To jest cenna rzecz, że nie ukierunkowujemy się tylko i wyłącznie na sferę techniczno-produkcyjną. Program studiów przewiduje aspekty ekonomiczne, prawne, finansowe, a także nowoczesne zaawansowane technologie, które są stosowane w górnictwie - podkreśla Horst.

Czytaj też: Inżynierów czeka rewolucja. Kto nie otworzy się na zmiany, wypadnie z rynku pracy

Zdaniem rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podpisane porozumienie przyniesie korzyści nie tylko spółce PGG.

- Uniwersytet Ekonomiczny jest instytucją, która wierzy, że współpraca z otoczeniem, wsłuchiwanie się w głos otoczenia, problemy tego otoczenia to jest podstawowa sprawa, którą musimy wspólnie rozwiązywać. Ci dwaj partnerzy pozwolą, że do tych kluczowych kwestii, z którymi dzisiaj się borykamy - chociażby bezpieczeństwo energetyczne, problemy klimatyczne, problemy ekologiczne, technologiczne i edukacyjne - wspólnym wysiłkiem uda nam się przygotować - mówi rektor UE w Katowicach, prof. Celina M. Olszak.

Nauka i biznes

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Wsparcie pracowników górniczej spółki. Rusza nowy kierunek studiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Adrian 2022-08-04 00:33:23

  Inżynierowie górnictwa, mechaniki budowy maszyn, elektrotechniki, elektroniki, automaty i robotyki będą spychani na boczny tor przez menadżera po pseudo studiach UE. Pompowanie kasy trwa.

 • Wojo 2022-07-29 20:15:59

  Świetna posada dla humanistów z "klucza towarzyskiego". Pewnie będą ważnym ogniwem podczas akcji ratowniczej dla Kierownika Ruchu Zakładu - a może sami jednoosobowo po kierują?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA