Wsparcie finansowe dla 10 tys. studentów? To pomysł PSL na uzdrowienie polskiej edukacji

• PSL proponuje wydawać na naukę więcej (2 proc. PKB) i nagrodzić stypendiami prezydenckimi 10 000 najlepszych studentów.
• Lider Stronnictwa, Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że ciągłe reformy nauki nie dają rezultatów, nawet jeśli w 25 lat Polska weszła do elity społeczeństw wykształconych (25 lat temu było nad Wisłą 4 razy mniej studentów).
• Eksperci zaproszeni do Warszawy argumentują, że nauka wymaga w Polsce finansowania przez biznes.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wsparcie finansowe dla 10 tys. studentów? To pomysł PSL na uzdrowienie polskiej edukacji

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

20 wrz 2016 12:53


- Ciągle reformowanie powoduje, że niczego nie robimy dobrze - zaczynał Kosiniak-Kamysz. Przypomnijmy, że w ramach ostatnich 20 lat reformowano polskie szkolnictwo wyższe np. wprowadzając tzw. system boloński (3+2).

- Nasza nauka musi być lepiej dostosowana do potrzeb rynku pracy - rysował punkt wyjścia szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

Polityk PSL jednak nie jest pesymistą, bo o ile edukację się w Polsce reformuje, współczynnik skolaryzacji jest na bardzo wysokim poziomie. - Polska w ćwierć wieku czterokrotnie zwiększyła liczbę studentów - zaznaczył lider Stronnictwa.

Tutaj też pojawił się pierwszy konkretny pomysł. Kosiniak-Kamysz mówił: - Staże i praktyki studentów, już w trakcie studiów, powinny być opłacane przez Państwowe Urzędy Pracy.

Na tym nie koniec. - 10 tys. najlepszych studentów powinno dostać stypendia prezydenckie, wynoszące po 1 tys. zł miesięcznie - mówił Kosiniak-Kamysz.

Po czym widzi w strukturze uniwersytetów przestrzenie dla dzieci pracowników i studentów. - Chcemy, by żłobki i przedszkola powstały przy każdej uczelni wyższej w Polsce.

Więcej na temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.