×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ruszyła druga edycja Uniwersytetu Sukcesu

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 23 lip 2020 8:55

Warsztaty edukacyjne, spotkania z mentorami reprezentującymi różne firmy, wsparcie w wyborze ścieżki zawodowej. M.in. z takiego wsparcia skorzystają uczestniczki drugiej edycji Uniwersytetu Sukcesu.

Ruszyła druga edycja Uniwersytetu Sukcesu
Tak prezentowali się uczestnicy pierwszej edycji projektu (fot. Facebook/Uniwersytet Sukcesu)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ruszyła druga edycja projektu Uniwersytet Sukcesu. To program skierowany do młodych kobiet, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji.
  • Skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej.
  • Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie.

- Zainteresowanie pierwszą edycją przerosło nasze oczekiwania - zgłosiło się prawie 250 dziewczyn, a zakwalifikowało się 120. To pokazuje, że skala potrzeb jest ogromna. Wierzymy, że każdy powinien mieć równe szansę na rozwój i edukację, a - jak pokazują badania - wychowankowie domów dziecka bardzo często po osiągnięciu pełnoletności są pozostawieni sami sobie i znacznie trudniej niż inne dzieci zdobywają wykształcenie. Przed pierwszą edycją wierzyliśmy, a po jej realizacji już jesteśmy przekonani, że Uniwersytet Sukcesu jest szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia - mówi Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University.

Wiele dziewczyn z pierwszej edycji dostało się na staże zawodowe w dużych międzynarodowych firmach, sprawdziło swoje siły i potwierdziło chęć dalszej pracy nad swoją przyszłością. Niektóre przeprowadziły się do innych miast i zaczęły studia, inne natomiast założyły bloga lub inny kanał w social mediach i z powodzeniem je rozwijają. Wiedzą, że przed nimi jest dużo możliwości, a czy z nich skorzystają – zależy tylko od nich samych.

- W projekcie biorą udział dziewczyny, które stoją na progu wejścia na rynek pracy. Jest to niezwykle ważny moment w życiu, wzbudzający różne, czasem skrajne, emocje, uczucia. Początkowo może towarzyszyć temu zarówno ciekawość, radość, jak również lęk, niepewność we własne siły, możliwości. Mogą pojawiać się obawy czy ja sobie poradzę? Czy mi się uda? Czy dam radę? - wyjaśnia Anna Kabacińska, psychoterapeutka, Szkoła Gestalt.

Jak dodaje, podczas treningu prowadzonego przez psychoterapeutę, uczestniczki projektu mają przestrzeń, aby wyrazić swoje niepokoje, odnaleźć swoje zasoby, mocne strony, zwiększyć wiarę w siebie i otrzymać wsparcie.

- To dzięki uświadomionym i wydobytym zasobom własnym oraz wsparciu, dziewczyny mogą poradzić sobie z trudnościami. Doświadczenie większej otwartości na siebie i innych osób z grupy, sprzyja w znacznie bardziej efektywnemu korzystaniu z dalszych warsztatów projektu - wyjaśnia.

Co w drugiej edycji

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszyła druga edycja Uniwersytetu Sukcesu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA