Wschodni Kongres Gospodarczy 2016: Na tej uczelni studenci robią to, na co mają ochotę. Efekty są rewelacyjne

- Udało nam się na Politechnice stworzyć atmosferę głębokiego uaktywnienia studentów. Naszą główną siłą napędową są studenci – powiedział Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wschodni Kongres Gospodarczy 2016: Na tej uczelni studenci robią to, na co mają ochotę. Efekty są rewelacyjne

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

22 wrz 2016 17:00


Na Politechnice Białostockiej w ostatnich latach trochę się zmieniło. – Studenci dostali możliwość robienia tego, na co mają ochotę i w czym są dobrzy – powiedział Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej. – Daliśmy im też możliwość sprawdzania się we współzawodnictwie krajowym, ponieważ satysfakcję przynosi nie tylko zrobienie czegoś użytecznego, ale również zwycięstwo w rywalizacji – dodał.

Czytaj też: Wschodni Kongres Gospodarczy 2016: Da się nauczyć studentów przedsiębiorczości?

Jak podkreślał rektor – studenci stali się siłą napędową uczelni. – Udało nam się na Politechnice stworzyć atmosferę głębokiego uaktywnienia studentów. To może też być impuls dla kadry naukowej, która osiadła nieco na laurach, że warto zajmować się czymś ciekawym – podkreślił.

Studenci z białostockiej politechniki mają na koncie liczne sukcesy. Przykładem – stworzony przez nich robot Photon, który uczy małe dzieci programowania – laureat Podlaskiej Marki Konsumentów 2016. Photon znalazł się również w gronie Top 10 Start-Upów Polski Wschodniej.

Artykuł powstał podczas debaty „Reforma nauki, pobudzania innowacji, odzew biznesu. Oczekiwania Polski Wschodniej”, która odbyła się podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.