PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wojskowy Instytut Medyczny ma zostać państwowym instytutem badawczym

  • Autor: PAP/JP
  • 11 lip 2022 17:39

Wojskowy Instytut Medyczny ma otrzymać status państwowego instytutu badawczego. Projekt rozporządzenia w tej sprawie skierowano w poniedziałek do uzgodnień.

Wojskowy Instytut Medyczny ma zostać państwowym instytutem badawczym
Wojskowy Instytut Medyczny ma otrzymać status państwowego instytutu badawczego (fot. PTWP)
REKLAMA

W ocenie skutków regulacji projektu - przygotowanego przez Ministerstw Obrony Narodowej - wskazano, że zmiana statusu Wojskowego Instytutu Medycznego na instytut państwowy umożliwi określenie przez MON dla WIM zadań niezbędnych do budowy systemu kompleksowego zabezpieczenia medycznego żołnierzy oraz komponentów wojskowych, niezbędnych do prawidłowej realizacji działań operacyjnych.

"Prognozuje się, że ze względu na zmieniające się w sposób niekorzystny warunki środowiska bezpieczeństwa potrzeby opracowania efektywnych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia medycznego żołnierzy będą lawinowo rosły, a czas na przygotowanie odpowiedzi na nowe wyzwanie staje się bardzo krótki" - zaznaczono.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dlatego też - jak wyjaśniono - konieczne jest m. in. prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dotyczących np. funkcjonowania żołnierza na polu walki, w tym poprawy przeżywalności, zastosowania nowych metod samoleczenia oraz przyszłościowych metod ewakuacji medycznej. Istotne są również m.in. badania dotyczące dyscyplin medycznych typowych dla medycyny wojskowej: chirurgii (robotyzacja), ortopedii i traumatologii, intensywnej terapii, psychiatrii, hiperbarii, chorób wewnętrznych, epidemiologii i chorób zakaźnych.

W OSR podano, że z uwagi, iż materia projektowanego rozporządzenie dotyczy tylko jednego podmiotu - Wojskowego Instytutu Medycznego - nie zachodzi potrzeba jego przesyłania do konsultacji publicznych oraz do opinii partnerów społecznych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojskowy Instytut Medyczny ma zostać państwowym instytutem badawczym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA