×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wojsko pomoże uczyć studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

  • Autor: PAP/JP
  • 27 sty 2023 13:30

Poszerzenie oferty praktyk, staży i zasobów dydaktycznych dla studentów zakłada porozumienie podpisane w piątek między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych (CDiS SZ).

Wojsko pomoże uczyć studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Katolicki Uniwersytet Lubelski (fot. kul.pl)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • "KUL jest ósmą uczelnią cywilną w kraju, z którą takie porozumienie zostało podpisane" - powiedział dyrektor CDiS SZ w Bydgoszczy płk dr Andrzej Lis podczas piątkowej uroczystości w Lublinie.
  • Płk Lis przypomniał, że KUL jest jednym z najaktywniejszych uczestników realizowanego przez CDiS SZ od 2019 r. projektu "Nowe Urządzenie Polskie - NUP 2X35". Jego kluczowym elementem - wskazał - jest analiza szeroko rozumianego środowiska bezpieczeństwa.
  • Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski zwrócił uwagę na rozwój współpracy KUL z MON.

"W analizie wychodzimy poza aspekty militarne, staramy się zwracać uwagę na kwestie geopolityczne, ekonomiczne, społeczne, technologiczne, środowisko naturalne, rozwój infrastruktury, procesy urbanizacyjne" - wyjaśnił, dodając, że w tych analizach CDiS SZ jest bardzo mocno wspierane przez ok. 40 uczelni wojskowych i cywilnych.

Wojsko będzie dzielić się ze studentami specjalistyczną wiedzą podczas zajęć na uczelni i praktyk

Prorektor KUL ds. studentów, doktorantów i rozwoju prof. Beata Piskorska wyraziła nadzieję, że przedstawiciele CDiS SZ i lubelskich jednostek wojskowych będą dzielić się ze studentami specjalistyczną wiedzą podczas zajęć na uczelni i praktyk, w ramach kół naukowych i organizacji uczelnianych. Zwróciła też uwagę na rolę współpracy przy organizacji dyskusji naukowych i seminariów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojsko pomoże uczyć studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA