×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Włochy: Niezaszczepieni przeciw Covid-19 nauczyciele mogą wrócić do pracy

  • Autor: PAP
  • 20 sie 2022 19:50

We Włoszech niezaszczepieni przeciwko Covid-19 nauczyciele i inni pracownicy szkół mogą od nowego roku szkolnego wrócić do szkół bez żadnych ograniczeń. 1 września przestanie obowiązywać wymóg szczepień dotyczący wszystkich zatrudnionych w oświacie.

Włochy: Niezaszczepieni przeciw Covid-19 nauczyciele mogą wrócić do pracy
Ostatniego dnia sierpnia wygaśnie rozporządzenie w sprawie obowiązku szczepień pracowników szkół we Włoszech(Fot. Pixabay)
REKLAMA

Ostatniego dnia sierpnia wygaśnie rozporządzenie w sprawie obowiązku szczepień pracowników szkół - przypomniano w okólniku rozesłanym przez ministerstwo oświaty do przedszkoli i placówek szkolnych wszystkich szczebli. Zostało ono wprowadzone w okresie ostrej fazy pandemii i powszechnie wymaganej "przepustki Covid-19".

Jednocześnie resort zastrzegł, że w przypadku ponownego wzrostu liczby zakażeń może w porozumieniu z innymi władzami w kraju wprowadzić nowe reguły.

Na razie nie przestanie obowiązywać zakaz wstępu do placówek oświaty dla osób z objawami grypowymi i temperaturą przekraczającą 37,5 stopnia. Ponadto zarządzono, że w razie stwierdzenia przypadków koronawirusa przeprowadzana ma być dezynfekcja klas. Konieczne będzie też częste ich wietrzenie.

Zgodnie z nowymi wskazówkami noszenie maseczek zalecane będzie jedynie uczniom i pracownikom o osłabionej odporności, narażonym na ryzyko ciężkiego przebiegu choroby.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Włochy: Niezaszczepieni przeciw Covid-19 nauczyciele mogą wrócić do pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA