PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Właśnie teraz jest szansa, by dostać się na rozchwytywane kierunki studiów

Mimo że rok akademicki zaczyna się w październiku, właśnie teraz na wielu uczelniach trwa rekrutacja na semestr wiosenny. Jaką ofertę przygotowały uczelnie?

Właśnie teraz jest szansa, by dostać się na rozchwytywane kierunki studiów
Kandydaci mają szansę dostać się na tak rozchwytywane kierunki jak informatyka, teleinformatyka czy inżynieria materiałowa (fot. Unsplash/Jeswin Thomas)
REKLAMA
  • Trwa rekrutacja zimowa na wiele uczelni wyższych. Choć oferta nie jest tak bogata jak ta ogłaszana latem, to osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki z pewnością znajdą coś dla siebie.
  • Na Politechnice Śląskiej w ofercie są 54 kierunki studiów II stopnia, w tym 42 w trybie stacjonarnym. Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza przygotowała ponad 55 kierunków na studiach II stopnia.
  • Kandydaci mają szansę dostać się na tak rozchwytywane kierunki jak informatyka, teleinformatyka, inżynieria materiałowa, automatyka i robotyka, inżynieria biomedyczna czy energetyka lub transport i logistyka.
  • Chętni na kontynuowanie lub rozpoczęcie nauki zimą powinni jednak się spieszyć. Większość uczelni nabór na studia zamyka w pierwszej połowie lutego, nieliczne przedłużyły go o tydzień.

Choć przyjęło się, że studenci stawiają pierwsze kroki na uczelniach w październiku, to wcale tak nie jest. Nauki nie trzeba rozpoczynać jesienią. Można w środku zimy. Wiele uczelni, także tych z czołówki prestiżowego rankingu Fundacji Perspektywy, właśnie prowadzi rekrutacje na semestr zimowy. Ofertę przygotowują zarówno dla nowych studentów (I stopień), jak i dla osób kontynuujących edukację (II stopień). Korzystają z niej kandydaci, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w rekrutacji na semestr zimowy i rozpocząć nauki od początku roku akademickiego.

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza w rekrutacji zimowej prowadzi nabór na 56 kierunków II stopnia. Na liście jest kilka wiodących dyscyplin, m.in. automatyka, elektronika i elektrotechnika, informatyka techniczna i telekomunikacja, inżynieria lądowa i transport, inżynieria materiałowa, nauki fizyczne czy chemiczne. Innymi ciekawymi studiami na II stopniu jest kierunek energy and environmental engineering na Wydziale Energetyki i Paliw, na którym międzynarodowy program studiów realizowany jest wspólnie przez AGH oraz Shibaura Institute of Technology w Tokio w Japonii. Studiowanie odbywa się w systemie podwójnego dyplomowania. Oznacza to, iż student broniący pracę dyplomową uzyska tytuł magistra inżyniera dwóch uczelni.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Właśnie teraz jest szansa, by dostać się na rozchwytywane kierunki studiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Wielkopolanie 2022-02-04 11:20:57

    We Wrocławiu w latach dziewięćdziesiątych studentkom rozdawali (stypendia) skradzione komputery w Wielkopolsce.

  • Katka 2022-02-04 08:18:44

    Inżynierkami, to naprawdę nie tak trudno powiedzieć — na pewno lepiej niż dorosłe kobiety z tytułem nazywać „dziewczynami”. W takim samym artykule o męskich trojaczkach użyłybyście słowa „chłopaki”?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA