×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Władze Florencji nagrodziły dyrektorkę zwolnioną za pokazanie posągu Dawida

  • Autor: PAP/km
  • 26 mar 2023 9:12

Nauczycielka i dyrektorka szkoły z Florydy, zmuszona do odejścia z pracy za to, że pokazała uczniom szóstej klasy zdjęcie rzeźby Dawida dłuta Michała Anioła, otrzyma nagrodę od władz Florencji, gdzie arcydzieło to się znajduje.

Władze Florencji nagrodziły dyrektorkę zwolnioną za pokazanie posągu Dawida
Burmistrz Florencji Dario Nardellla poinformował, że zaprosił dyrektorkę, by wręczyć jej nagrodę władz miasta (fot. Piotr Figlarz/Unsplash)
REKLAMA

Duży rozgłos nadano w ojczyźnie Michała Anioła sprawie dyrektorki szkoły Hope Carrasaquilli. To ona na lekcji o sztuce Renesansu pokazała uczniom wizerunek Dawida, jeden z najbardziej znanych posągów w historii.

Cytowana przez media Carrasaquilla twierdzi, że zrezygnowała z pracy w wyniku ultimatum: miała zrezygnować lub zostać zwolniona. Oficjalnie nie sprecyzowano powodów, lecz wiąże się to ze skargami dotyczącymi jej lekcji.

Na wiadomość o tym, co spotkało dyrektorkę szkoły o profilu klasycznym w Tallahassee, burmistrz Florencji Dario Nardellla poinformował, że zaprosił ją, by wręczyć jej nagrodę władz miasta. Jak dodał, chce, aby amerykańska nauczycielka osobiście mogła podziwiać posąg, przechowywany w Galerii Akademii.

Inicjatywę tę poparli lokalni politycy.

Wiceprzewodniczący rady miejskiej we Florencji Emanuele Cocollini oświadczył: 

- Uznawanie sztuki Michała Anioła za pornografię oznacza niedopuszczalny regres kulturowy; coś, co cofa nas do średniowiecza. Trzeba działać na rzecz tego, aby dyrektorka została przywrócona do pracy i to działać stąd, z Florencji, gdzie Dawid jest podziwiany codziennie przez tysiące osób - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Władze Florencji nagrodziły dyrektorkę zwolnioną za pokazanie posągu Dawida

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA