PARTNERZY PORTALU

Wirtualne szkolenia i grywalizacja dla pracowników linii Emirates

  • Autor: JP
  • 23 paź 2015 19:22

Linie Emirates w swoich szkolenia pracowniczych będą korzystać z gry symulacyjnej zintegrowanej z tradycyjnymi materiałami. Ma to pomóc sprostać rosnącej liczbie członków personelu.

Wirtualne szkolenia i grywalizacja dla pracowników linii Emirates
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Znajdujący się obecnie w stadium rozwoju program uzupełni szkolenie w placówce Emirates Aviation College w Dubaju. Dzięki połączeniu wirtualnych materiałów edukacyjnych z tzw. grywalizacją, zarówno za pośrednictwem internetu, jak i podczas zajęć, nowy program umożliwi członkom załogi Emirates zdobywanie i ćwiczenie umiejętności niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i obsługi na pokładzie.

Ponadto ułatwi szkolenie w bardziej autentycznych warunkach, co - jak udowodniły badania - zwiększa ilość zapamiętywanych informacji o 65 proc. To podejście do szkolenia można wzbogacić o kilka modułów treningowych, które zwiększą wydajność operacyjną ośrodka Emirates Aviation College. Dzięki nowemu systemowi linie Emirates mogą sprostać rosnącej liczbie członków personelu pokładowego, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności szkolenia.

Nowy program obejmie m.in. zaznajomienie się z samolotem, co umożliwi personelowi pokładowemu wirtualny przegląd maszyny od wewnątrz i z zewnątrz. 

5 tys. nowych pracowników

- Cały czas uaktualniamy nasz program szkoleniowy, uwzględniając innowacyjne narzędzia edukacyjne. To nasza największa inwestycja w szkolenia załogi odkąd wprowadziliśmy symulatory lotnicze typu full motion o wysokiej wierności symulacji. Ponieważ nasze linie wciąż się rozwijają, głównym celem jest wyszkolenie rosnącej liczby członków załogi przy zachowaniu najwyższej jakości programu szkoleniowego – wyjaśniała Catherine Baird, starszy wiceprezes Cabin Crew Training Emirates.

Liczba pracowników personelu pokładowego wzrasta wraz z rozwojem floty i siatki połączeń Emirates. W związku z oczekiwaną dostawą kolejnych 16 samolotów do marca 2016 r., linie Emirates tylko w tym roku zatrudnią łącznie ponad 5 tysięcy nowych członków załogi.

Również w Polsce przewoźnik regularnie przeprowadza spotkania rekrutacyjne personelu pokładowego.

Szkolenie w Dubaju

Każdy członek personelu pokładowego przechodzi szkolenie w placówce Emirates Aviation College w Dubaju. Moduły szkoleniowe obejmują wprowadzenie, procedury awaryjne, pierwszą pomoc, procedury bezpieczeństwa, obsługę, wizerunek i ubiór oraz umiejętności przywódcze.

Tylko w 2014 roku przewoźnik przeznaczył na szkolenia personelu 73 mln dirhamów, a trening w ośrodku Emirates Aviation College ukończyło 4 280 nowych członków załogi. Obecnie personel pokładowy Emirates liczy ponad 20 tysięcy osób 135 narodowości mówiących łącznie w ponad 60 językach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wirtualne szkolenia i grywalizacja dla pracowników linii Emirates

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA