PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

"Wielkie wyzwanie naukowe, dydaktyczne i etyczne dla KUL"

  • Autor: PAP/JP
  • 15 wrz 2022 12:01

Integracja różnych dziedzin nauki, wymiana doświadczeń i rozwój biologii medycznej – to główne cele V Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej "Biologia-Medycyna-Terapia", który w czwartek rozpoczął się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Konferencja potrwa do soboty.

"Wielkie wyzwanie naukowe, dydaktyczne i etyczne dla KUL"
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na V Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej "Biologia-Medycyna-Terapia" w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
  • "KUL uzyskał zgodę na kierunek lekarski od 1 października 2023 r." - przypomniał Czarnek.
  • Prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. Radosław Sierpiński powiedział, że kształcenie na kierunku lekarskim to wielkie wyzwanie naukowe, dydaktyczne i etyczne, odpowiedzialność i szansa dla uniwersytetu.
  • Sierpiński wyraził nadzieję, że ABM od przyszłego roku będzie mogła wspierać najlepszych naukowców, inwestować w rozwój uniwersytetu, kadry, badań medycznych i projekty międzynarodowe.

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek podczas inauguracji zjazdu w Lublinie powiedział, że organizacja międzynarodowej konferencji w czasach, kiedy mamy wysyp ma ogromne znaczenie merytoryczne.

"To będzie bardzo dobre pole do tego, żeby wymienić doświadczenia, nawiązać kontakty. Wszystko z myślą o pacjencie" - powiedział Czarnek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jako przykład wyzwań, przed którymi stoi medycyna, wskazał coraz większe zagrożenie ze strony chorób onkologicznych.

Czytaj też: Nowości na KUL: sztuczna inteligencja i zdalna italianistyka

"Wchodzimy w okres, kiedy choroby onkologiczne będą się nasilały i będą coraz trudniejsze do leczenia" - powiedział. Wymieniając osiągnięcia w zakresie walki z chorobami onkologicznymi, wskazał rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Zwrócił uwagę na znaczenie konferencji dla KUL, na którym w ostatnich latach rozwijane są kierunki medyczne: pielęgniarstwo i położnictwo.

"KUL uzyskał zgodę na kierunek lekarski od 1 października 2023 r." - przypomniał Czarnek.

Prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. Radosław Sierpiński powiedział, że kształcenie na kierunku lekarskim to wielkie wyzwanie naukowe, dydaktyczne i etyczne, odpowiedzialność i szansa dla uniwersytetu.

Czytaj też: Nie mylmy wolności akademickiej z wolnością słowa

"Nie mam najmniejszej wątpliwości, że lekarze, którzy będą kształceni na KUL będą posiadali wielką chrześcijańską wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, szacunek dla pacjenta, a przede wszystkim będą ludźmi o właściwym kompasie moralnym"- wskazał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Wielkie wyzwanie naukowe, dydaktyczne i etyczne dla KUL"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA