PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wiatraki połączyły Politechnikę Gdańską i PGE Baltica

  • Autor: PAP/JP
  • 8 wrz 2022 17:30

PGE Baltica będzie partnerem VI edycji studiów podyplomowych z obszaru morskiej energetyki wiatrowej prowadzonych na Politechnice Gdańskiej. Jest niezmiernie ważne, aby w tym momencie kształcić kadry na rzecz morskiej energetyki wiatrowej – powiedział rektor PG prof. Krzysztof Wilde.

Wiatraki połączyły Politechnikę Gdańską i PGE Baltica
Gmach Główny Politechniki Gdańskiej (fot. K. Krzempek/materiały prasowe Politechniki Gdańskiej/pg.edu.pl)
REKLAMA

List intencyjny w sprawie współpracy pomiędzy Politechniką Gdańską a PGE Baltica został podpisany w czwartek w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej.

"Jest niezmiernie ważne, aby w tym momencie kształcić kadry na rzecz morskiej energetyki wiatrowej. Aby być konkurencyjnym, trzeba mieć ludzi, którzy prowadzą te sprawy, ale także pamiętać, że rozwój technologii musi być wykonywany u nas" - powiedział PAP rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Politechnika Gdańska będzie mieć mieć swój zespół rugby

Jak podkreślił, w kwestii budowy farm wiatrowych nie można polegać w 100 proc. na zewnętrznych zakupach. "Musimy mieć i kadry, i swoje technologie, aby bezpieczeństwo energetyczne było zapewnione" - dodał rektor PG.

Prezes PGE Baltica Dariusz Lociński zwrócił uwagę, że spółkę z Politechniką łączą już projekty badawczo-naukowe oraz współpraca przy realizacji specjalności dotyczącej projektowania i budowy morskich systemów energetycznych na studiach magisterskich z oceanotechniki.

Czytaj też: Centralny Port Komunikacyjny będzie współpracował z Politechniką Gdańską

"Chcemy jednak jak najpełniej wykorzystać potencjał współpracy, szczególnie przy kształceniu kadr tak potrzebnych naszej branży. Dlatego zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w istniejące od kilku lat i cieszące się już dobrą renomą studia podyplomowe z obszaru morskiej energetyki wiatrowej" - dodał.

Podyplomowe studia Morska Energetyka Wiatrowa prowadzone są w Instytucie Oceanotechniki i Okrętownictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Podczas dotychczas zakończonych edycji ze studiów skorzystało ok. 220 osób. Ich szósta edycja rozpoczyna się w październiku - przekazał rzecznik prasowy uczelni Maciej Dzwonnik.

Partnerem studiów jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej z siedzibą w Gdyni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wiatraki połączyły Politechnikę Gdańską i PGE Baltica

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA