PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wiadomo już, kto zaprojektuje nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego

  • Autor: PAP/JP
  • 12 wrz 2022 17:26

Budowa nowoczesnego obiektu, który posłuży zarówno studentom i wykładowcom, jak i przyczyni się do wspierania idei zrównoważonego rozwoju, to plany Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na najbliższe lata. W poniedziałek ogłoszono, że budynek zaprojektuje krakowska spółka BE DDJM Architekci.

Wiadomo już, kto zaprojektuje nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego
Budynek Uniwersytetu Ekonomicznego zaprojektuje krakowska spółka BE DDJM Architekci(fot. uek.krakow.pl)
REKLAMA

Celem uczelni, która planuje rozpoczęcie inwestycji z okazji swoich setnych urodzin, jest budowa wielofunkcyjnego, energooszczędnego obiektu, w którym mieścić się będą pomieszczenia dydaktyczne i biurowe, a wśród nich duża aula. Znajdą się tam też pokoje gościnne dla wykładających naukowców, pomieszczenie dla lokalnego centrum informatyki, a także zaplecze gastronomiczne.

Czytaj też: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będzie miał nowy budynek za 120 mln zł

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem jurorów, którzy w poniedziałek ogłosili wyniki konkursu, najbliższy tym założeniom był projekt przygotowany przez krakowską spółkę BE DDJM Architekci. Pierwsza nagroda przyznana została "w uznaniu odwagi i konsekwencji w sfomułowaniu i przeprowadzeniu nadrzędnej idei projektu". Jak podkreślono, ogromną wagę przywiązano w nim do funkcjonowania kampusu uniwersyteckiego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj też: Sektor usług biznesowych walczy o pracowników. Jest nowy kierunek studiów

Rektor uczelni Stanisław Mazur zapewnił, że poniedziałkowe wydarzenie jest wyrazem szerszego i bardziej perspektywicznego myślenia o tym, w jakich przestrzeniach architektoniczno-urbanistycznych kształcą się przyszłe kadry naukowe oraz pracują wykładowcy i badacze.

Rektor wskazał ponadto, że projekt, który zostanie zrealizowany, łączy kilka funkcjonalności - walory m.in. estetyczne i ekologiczne. Podkreślił, że kluczowe jest, aby nowe obiekty były przyjazne dla środowiska.

"Dlaczego jest to dla nas tak istotne? Dlatego, że jesteśmy uniwersytetem, który bardzo dynamicznie stara się zaznaczyć swoją obecność, nie tylko w przestrzeni miejskiej Krakowa, ale też w międzynarodowej. Potrzebujemy tego typu obiektów, żeby budować wartościową ofertę, przykuwać uwagę, rywalizować na rynku edukacyjnym, żeby nasi pracownicy mieli odpowiednie warunki do pracy" - wyjaśnił Mazur.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wiadomo już, kto zaprojektuje nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA