Warszawski Uniwersytet Medyczny wie jak wykorzystać nowe technologie

Warszawski Uniwersytet Medyczny i spółka Microsoft weszły w alians dotyczący współpracy w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii informatycznych w dydaktyce i infrastrukturze uczelni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawski Uniwersytet Medyczny wie jak wykorzystać nowe technologie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 cze 2016 20:06


Dotychczas technologie Microsoft wspierały pracę uczelni m.in. w zakresie aplikacji dla studentów i pracowników dydaktycznych (zarówno w pracach biurowych, jak i komunikacji), zapewniania wsparcia systemów operacyjnych dedykowanych dla serwerów i komputerów osobistych, jak również dostarczania narzędzi programistycznych dla tworzenia własnych aplikacji po stronie uczelni.

– Uczelnia dotychczas nie wykorzystywała szeroko usług chmurowych, jedyną aplikacją jest poczta dla studentów w usłudze Office 365. Jednakże dynamiczny rozwój wiedzy wymaga nowych narzędzi informatycznych, dotyczy to zarówno aspektów tak powszednie stosowanego kształcenia na odległość, jak i wspomagania badań naukowych, mam tu na myśli platformy do wymiany informacji i zarządzania wiedzą. Uważam, że w dobie tak szybkiego rozwoju w obszarze m.in. telemedycyny, zapewnienie studentom dydaktyki w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii jest konieczne – komentuje prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach podpisanego partnerstwa Warszawski Uniwersytet Medyczny nie tylko wdroży szersze zastosowanie usługi Office 365 dla kadry dydaktycznej oraz społeczności studentów. Uczelnia wykorzysta także pomoc oraz możliwości wykorzystania platformy programistycznej Microsoft do tworzenia wewnętrznych systemów informatycznych wynikających z bieżącej działalności placówki.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.