×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Warszawa stawia na technika i szkoły branżowe

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 24 lis 2017 17:08

Dodatkowe kursy i szkolenia dla nauczycieli i uczniów, zakup pomocy dydaktycznych, 
wprowadzenie autorskich programów czy stypendia dla najzdolniejszych uczniów. M.in. takie punkty zawiera podpisane w piątek (24.11) porozumienie między 11 warszawskimi szkołami zawodowymi a pracodawcami.

Warszawa stawia na technika i szkoły branżowe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W piątek (24.11) 11 szkół kształcących w konkretnych zawodach podpisało porozumienie o współpracy z pracodawcami. 

• Jest to kolejny z programów działających na terenie Warszawy, który za cel ma podniesienie jakości kształcenia zawodowego. 

• Okazuje się, że te działania przynoszą efekty. Coraz więcej absolwentów gimnazjów decyduje się na rozpoczęcie nauki w technikum czy szkole branżowej. 

*****

– Od 2007 roku przykładamy dużą wagę do rozwoju szkolnictwa zawodowego, modernizujemy i dostosowujemy je do potrzeb rynku pracy. Stworzyliśmy także system doradztwa zawodowego. Wszystko po to, aby młodzi ludzie mieli dobry start na ścieżce zawodowej – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy. 

Jak dodaje, w ramach podpisanego podczas kongresu „Warszawskie szkoły zawodowe dla rynku pracy”, porozumienia zaplanowano m.in. organizację dodatkowych kursów i szkoleń dla nauczycieli i uczniów i sfinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych. Niektórzy pracodawcy ufundują również stypendia finansowe dla najzdolniejszych uczniów.

Porozumienia zawarły m.in. Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 z INTER-TEAM, Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych z Polskim Stowarzyszeniem Producentów Dźwigów, Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie, Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego z Dora-Metal oraz Transgourmet Polska, Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 w Warszawie i Centrum Kształcenia Praktycznego z Veolią Energia Warszawa, Zespół Szkół nr 37 im Agnieszki Osieckiej z INS-TOM, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. I. J. Paderewskiego z Tramwajami Warszawskie, Zespół Szkół im. inż. S. Wysockiego, d. „Kolejówka” z PKP Intercity a także z Tramwajami Warszawskie.

W Warszawie działa 45 techników i 25 szkół branżowych I-go stopnia. W tym roku szkolnym młodzież zdobywa w nich wykształcenie w takich zawodach jak technik: fotografii i multimediów, grafiki i poligrafii cyfrowej, realizacji nagrań i nagłośnień, budowy dróg, szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, inżynierii sanitarnej, optyk, technologii drewna. Z danych magistratu wynika, że już 1/3 absolwentów gimnazjów wybiera szkołę zawodową, gdy w 2006 roku była to zaledwie 1/4 uczniów. Obecnie do techników uczęszcza 17 848 młodych ludzi, a do 33 szkół branżowych I-go stopnia i ostatnich roczników zasadniczych szkół zawodowych – 1675.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Warszawa stawia na technika i szkoły branżowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA