×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Warszawa: Po likwidacji gimnazjów 513 osób nie pracuje w żadnej innej publicznej placówce

  • Autor: PAP/JS
  • 13 paź 2017 17:21

Po likwidacji gimnazjów 513 osób nie pracuje w żadnej innej publicznej placówce oświatowej; 2484 nauczycieli pracuje w dwóch szkołach lub więcej - wynika z danych przekazanych stołecznemu ratuszowi przez urzędy dzielnic.

Warszawa: Po likwidacji gimnazjów 513 osób nie pracuje w żadnej innej publicznej placówce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Anna Zalewska, minister edukacji, powiedziała, że z powodu niżu, a nie zmian w systemie oświaty w 2015 i 2016 roku, ponad 100 tys. nauczycieli nie ma pełnego etatu.

• Zastępca prezydenta Warszawy powiedział, że dla nauczycieli pracujących w więcej niż jednej szkole to niedogodność, ale to także problem dla dzieci.

• Jak zaznaczył, nauczyciele tzw. dochodzący "są w znacznie mniejszym stopniu obarczani obowiązkami", które dotyczą pełnoetatowych nauczycieli, i często także fizycznie nie mają kiedy ich realizować.

W stolicy w publicznych szkołach i przedszkolach pracuje ponad 26,5 tys. nauczycieli; w tym 10824 dyplomowanych, 7453 mianowanych, 6557 kontraktowych i 1694 stażystów. Najwięcej, bo ponad 16 tys. nauczycieli pracuje w szkołach podstawowych.

W szkołach i przedszkolach jest ponad 12,5 tys. pracowników administracji i obsługi; w tym 3992 woźnych, 1574 dozorców, 1364 pracowników kuchni oraz 1252 pomocy nauczyciela.

Z danych z urzędów dzielnic Warszawy wynika, że po likwidacji gimnazjów 402 nauczycieli i 111 pracowników administracji oraz obsługi nie pracuje w żadnej innej placówce oświatowej - odeszli z zawodu lub nie znaleźli pracy.

Dodatkowo w roku szkolnym 2017/2018 2066 nauczycieli pracuje w dwóch szkołach (w poprzednim roku szkolnym było to 165 nauczycieli); w trzech lub więcej szkół pracuje 418 osób (11 w poprzednim roku).

Zastępca prezydenta Warszawy Włodzimierz Paszyński w trakcie konferencji poświęconej sytuacji pracowników oświaty w Warszawie powiedział, że podana liczba osób, które nie pracują w żadnej placówce oświatowej, "to jest efekt w jakimś sensie dbania o nauczycieli".

"Na wyjściu sytuacja była taka, że - wedle naszych szacunków, gdybyśmy po prostu liczyli ludzi i etaty - na skutek zlikwidowania jednego poziomu gimnazjalnego, powinno mieć kłopoty z pracą ok. 1,2 tys. nauczycieli. I taką liczbę podawaliśmy. Efektem jest liczba o połowę mniejsza. To się stało dlatego, że myśmy tak naprawdę gimnazjów nie wygaszali. Próbowaliśmy wszędzie, gdzie to było możliwe, łączyć, ewentualnie tworzyć coś nowego na bazie tej szkoły" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Warszawa: Po likwidacji gimnazjów 513 osób nie pracuje w żadnej innej publicznej placówce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • yxyx 2017-10-15 16:45:39

    Na 26 tysięcy nauczycieli, 500 osób to kropla w morzu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA