×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Warszawie nie odbędą się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych

  • Autor: PAP/RAF
  • 18 kwi 2020 11:58

Dyrektorzy stołecznych placówek oświatowych, którzy w tym roku szkolnym kończą swe kadencje, pozostaną na stanowiskach jeszcze rok – wynika z informacji przekazanej przez zastępcę rzecznika prasowego ratusza Ewę Rogalę.

W Warszawie nie odbędą się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych
Kadencja dyrektora szkoły, przedszkola czy innej placówki oświatowej, wynosi pięć lat. (Fot. PTWP/PiotrWaniorek)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty kadencja dyrektora szkoły, przedszkola czy innej placówki oświatowej, wynosi pięć lat. Kiedy okres ten dobiega końca, miasto ogłasza konkursy na dyrektora. W Warszawie w lutym i w marcu rozpisano konkursy na dyrektorów kilkudziesięciu placówek, jednak z powodu epidemii się one nie odbędą.

- Według Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w sprawie konkursów na dyrektora szkoły bądź placówki wprowadzone zostało rozwiązanie pozwalające na przedłużenie powierzonego stanowiska dyrektora jednostki systemu oświaty dotychczasowemu dyrektorowi albo powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora wicedyrektorowi lub innemu nauczycielowi - do 31 sierpnia 2021 r. - wyjaśniła Rogala.

Czytaj też: Warszawa: edukacja online wkrótce na jednej platformie

Wskazała, że w sytuacji, gdy zostało już powierzone pełnienie obowiązków dyrektora - wicedyrektorowi lub innemu nauczycielowi, pełnienie tych obowiązków również może być przedłużone do 31 sierpnia 2021 r. W przypadku nowej jednostki systemu oświaty dyrektora można powołać na rok bez konieczności przeprowadzania konkursu.

- Wystąpiliśmy równocześnie do mazowieckiego kuratora oświaty z prośbą o informację, czy wymagana jest przy przedłużeniu aktualna ocena pracy, która jest zawsze wymagana przy konkursach na stanowisko dyrektora - wskazała. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Warszawie nie odbędą się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA