PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W tej sprawie w CV nie warto kłamać

  • KDS
  • 23 maj 2022 8:42

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim otwiera wiele zawodowych drzwi. Przekonanych jest o tym ponad 83 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez platformę do nauki języka Tutlo.

W tej sprawie w CV nie warto kłamać
Podkolorowanie w CV znajomości języka angielskiego dziś nie przejdzie (fot. Unsplash)
REKLAMA
  • Platforma do nauki języka angielskiego Tutlo zapytała Polaków, jak ich zdaniem znajomość języka angielskiego może wpływać na ich życie zawodowe. 
  • Ponad 83 proc. badanych przyznało, że umiejętność posługiwania się tym językiem pomaga w znalezieniu wymarzonej pracy.
  • - Wielu pracodawców w ogłoszeniach o pracę podaje na 1 miejscu w wymaganiach język angielski - mówi Mateusz Chmiel, team leader HR w Tutlo. 

- Angielski jest obecnie zdecydowanym numerem jeden, jeśli chodzi o naukę języków obcych. W świecie pandemicznym i post pandemicznym dodatkowo zyskał on na znaczeniu. W większych miastach jest więcej ofert pracy związanych z pracą z klientem zagranicznym i ze środowiskiem międzynarodowym, w którym na co dzień rozmawia się oraz pisze maile po angielsku. Do mniejszych natomiast zawitała praca zdalna i możliwość zwiększenia swoich możliwości na rynku pracy dzięki znajomości języka - mówi Mateusz Chmiel, team leader HR w Tutlo.

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim to nie tylko łatwiejsza droga do znalezienia pracy marzeń, ale też lepsze perspektywy jeśli chodzi o potencjalną podwyżkę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem ponad połowy badanych brak znajomości języka angielskiego może decydować o braku podwyżki w pracy (51 proc.). Dla ponad 32 proc. nie jest to czynnik, który wpływałby na naszą pensję.

Ponad 83 proc. badanych przyznaje, że dobra znajomość języka angielskiego ułatwia znalezienie wymarzonej pracy w Polsce. Ponad 10 proc. jest zdania, że tak się nie dzieje.

Mateusz Chmiel pytany, czy trzeba umieć się posługiwać perfekcyjnie językiem od razu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy np. wystarczy na początek komunikatywna znajomość angielskiego, a potem - już w trakcie pracy - rozwijanie umiejętności językowych, wskazuje, że wiele zależy od wymagań na dane stanowisko.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tej sprawie w CV nie warto kłamać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA