W szkolnictwie zawodowym wiedzę trzeba połączyć z praktyką

Oświatowa "Solidarność" opracowuje własny program reformy szkolnictwa zawodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W szkolnictwie zawodowym wiedzę trzeba połączyć z praktyką

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Nasz Dziennik

22 sty 2015 8:32


Związkowcy postulują przeprowadzenie głębokich zmian w systemie szkolnictwa zawodowego, a projekty i pomysły w tym względzie przedstawią do negocjacji w resorcie oświaty - czytamy w "Naszym Dzienniku.

I tak np. nikt nie ma wątpliwości, że w szkolnictwie zawodowym wiedzę teoretyczną trzeba połączyć z praktyką, również w zakładach pracy. Należy też zrównać ilość godzin szkolnictwa zawodowego z liczbami godzin innych przedmiotów. Niezbędna jest również ogólnopolska promocja szkolnictwa zawodowego.

Obecnie mamy ok. 1400 szkół zawodowych, a na początku III RP było ich 3 tys. Uczęszcza do nich 200 tys. uczniów, cztery razy mniej niż 20 lat temu.

Czytaj też: MEN promuje szkoły zawodowe. Niestety zaczyna od stereotypów

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mono 2015-01-22 11:14:14

Bardzo Fajny pomysł. Jednak trzeba mieć miejsca w których młodzież nauczy się czegoś praktycznego. W wi3kszości praktykantów wykorzystuje się jako tanią siłę roboczą. A prawdziwych miejsc gdzie mogą się czegoś nauczyć. Gdyż nasza nieudolna władza, doprowadziła do sytuacji gdy już prawie nic nie jest nasze, tylko czyjeś. Większość polskich fabryk zostało zamkniętych lub sprzedanych za bezcen. Przykro.