W Szczecinie powstanie ośrodek kształcenia zawodowego

Nowy ośrodek kształcenia zawodowego powstanie w Szczecinie. Inwestycja, wsparta środkami unijnymi, pozwoli w przyszłości prowadzić szkolenia praktyczne i egzaminy zawodowe. Nowoczesny ośrodek ma być gotowy do czerwca 2019 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Szczecinie powstanie ośrodek kształcenia zawodowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 mar 2018 16:52


Umowę na dofinansowanie unijnymi pieniędzmi ośrodka, który powstanie przy Izbie Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie, podpisano w środę (14 marca).

W nowym ośrodku powstaną pracownie: elektryczna, energii odnawialnej, budowlano-hydrauliczna i gastronomiczna, a także sale egzaminacyjno-szkoleniowe. Inwestycja oferować będzie warsztaty zawodowe i certyfikacje w ośmiu zawodach: kucharz, barman, cukiernik, piekarz, elektryk, instalator sieci fotowoltaicznych, glazurnik oraz hydraulik.

Powstanie ośrodka to odpowiedź na potrzeby zachodniopomorskiego rynku pracy - podkreśla zachodniopomorski urząd marszałkowski. Nowa inwestycja ma uatrakcyjnić wybór ścieżki edukacyjnej przez przyszłych pracowników różnych branż przemysłowych i gospodarczych.

Prace przy ośrodku mają ruszyć jeszcze w kwietniu br., a ich koniec planowany jest do czerwca 2019 r. Koszt przedsięwzięcia to prawie 6 mln zł, z czego unijna dotacja to 5 mln zł.

"O realizację inwestycji staraliśmy się od czterech lat, dlatego cieszy nas pomyślny finał z unijnym wsparciem w tle" - powiedział prezes Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie Władysław Jefremienko.

"Ośrodek, któremu nadać chcemy charakter transgraniczny, będzie służył wielu pokoleniom, starającym się w drodze egzaminu o tytuły czeladnicze i rzemieślnicze. To także pierwsza tego typu infrastruktura w Polsce" - dodał Jefremienko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.