PARTNERZY PORTALU

W Szczecinie powstanie Akademia Wodorowa

  • Autor: PAP/JP
  • 9 sty 2023 17:06

Program edukacyjny Akademia Wodorowa, który ma szkolić i rozwijać wyspecjalizowane kadry powstanie w ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej. List intencyjny w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Szczecinie.

W Szczecinie powstanie Akademia Wodorowa
Zakłady Chemiczne Police wchodzą w skład Grupy Azoty (fot. mat. pras.)
REKLAMA

"Liczymy na to, że podpisanie listu intencyjnego będzie inicjowało ścisłą współpracę w zakresie kształcenia studentów, wykorzystywania naszego potencjału, czyli młodych, zdolnych ludzi, którzy będą mogli poszerzać swoje umiejętności we współpracy z Zakładami Chemicznymi Police" - powiedział w poniedziałek rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT.

Pomysłodawcą projektu jest Grupa Azoty Police i ZUT w Szczecinie, a partnerami przedstawiciele Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej.

Czytaj też: Możesz iść na L4 i nie dostać pieniędzy. Uwaga na zwolnienie chorobowe

Prezes Grupy Azoty Police Mariusz Grab podkreślił, że Grupa Azoty jako największy producent wodoru, także w Zakładach Chemicznych Police z najnowszą inwestycją Polimery Police będzie potrzebowała "wykwalifikowanych kadr", które "będą rozumiały tę filozofię i ten trend, w którym wszyscy idziemy".

"Zgodnie ze strategią i z założeniem +zielonych azotów+ chcemy pozyskać specjalistów w technologiach bazujących na wykorzystaniu wodoru. I temu przede wszystkim ma służyć ta akademia" - dodał.

Czytaj też: Będą dwie dodatkowe przerwy w pracy. Nowe przepisy

Dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT prof. Rafał Rakoczy wyjaśnił, że w ramach akademii przygotowany zostanie program dla studentów z woj. zachodniopomorskiego. Ci, którzy będą chcieli do niego przystąpić, będą zobowiązani do wypełnienia wniosku, w którym przedstawią pomysł na "innowacyjne wykorzystanie wodoru". Na podstawie pomysłów komisja z ZUT i Grupy Azoty wybierze grupę osób, która będzie mogła pracować nad swoimi pomysłami - te zostaną na końcu poddane ocenie z szansą na zastosowanie w praktyce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Szczecinie powstanie Akademia Wodorowa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA