PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W środę rusza Wydział Medyczny KUL

  • Autor: PAP/JP
  • 30 wrz 2022 16:36

Uroczysta inauguracja Wydziału Medycznego KUL odbędzie się w środę; w najbliższych tygodniach otwarte zostanie także Centrum Studiów KUL dla Osadzonych - poinformował w piątek rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

W środę rusza Wydział Medyczny KUL
Katolicki Uniwersytet Lubelski (fot. kul.pl)
REKLAMA

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podał w komunikacie, że inauguracja nowo utworzonego Wydziału Medycznego odbędzie się w środę w kampusie na Poczekajce. Jak przypomniał, uniwersytet prowadzi już studia pielęgniarskie i położnicze, a w przyszłym roku uruchomi kierunek lekarski.

Czytaj też: Za mało miejsc w akademikach, za drogie mieszkania. Gdzie podzieją się polscy studenci?

"Rozpoczęliśmy także prace zmierzające do utworzenia szpitala klinicznego. W tych obszarach nawiązaliśmy współpracę m.in. z Medical College of Wisconsin w USA, Polikliniką Gemelli i z Uniwersytetem +La Sapienza+ w Rzymie, Holy Spirit University of Kaslik w Libanie i tamtejszą School of Medicine and Medical Sciences, Uniwersytetem Nawarry w hiszpańskiej Pampelunie oraz z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie" - podał.

Czyta też: Jeśli wykonujesz wszystkie polecenia szefa, możesz zostać zwolniony

Poinformował, że w najbliższych tygodniach w Areszcie Śledczym w Lublinie otwarte zostanie Centrum Studiów KUL dla Osadzonych, który umożliwi studiowanie więźniom z Lublina i innych zakładów karnych w Polsce. "Studia w lubelskim areszcie prowadzimy od 2013 r., teraz tworzymy kompleks edukacyjny, który pozwoli na poszerzenie naszej działalności i poprawi dostęp osadzonych do zajęć uniwersyteckich" - dodał.

Natomiast 17 października, wskazał ks. prof. Kalinowski, otwarte zostanie Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich, którego patronem będzie żydowski filozof, teolog i poeta Abraham J. Heschel. W inauguracji wezmą udział m.in. łaciński patriarcha Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz prof. Susannah Heschel, córka Abrahama J. Heschela. "Przedstawiony będzie skład komitetu honorowego, do którego przystąpił m.in. rabin Abraham Skórka. Wystąpi kantor, rabin Symcha Keller" - wymienił rektor KUL.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W środę rusza Wydział Medyczny KUL

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA