W Poznaniu stawiają na praktykę podczas studiów

Politechnika Poznańska uruchamia studia dualne we współpracy z przedsiębiorstwami. Czternaście wybranych osób rozpocznie zajęcia praktyczne w przedsiębiorstwach w ramach kierunku automatyka i robotyka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Poznaniu stawiają na praktykę podczas studiów

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (WGK)

wnp.pl

14 mar 2013 10:01


Tzw. profil praktyczny przygotują partnerzy uczelni - firmy Phoenix Contact Wielkopolska i Volkswagen Poznań. Zajęcia rozpoczną się w czasie wakacji po II semestrze i będą prowadzone przez kolejne pięć semestrów. Studia zorganizowano tak, by nie kolidowały z typowymi zajęciami na uczelni. Rekrutacja zostanie przeprowadzona w letnim semestrze wśród studentów I roku.

W ramach współpracy nauki z przemysłem studenci będą uczestniczyć w programie ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych wybranych przedmiotów kierunkowych, poznają też praktykę przygotowania inżynierskiej pracy dyplomowej. Dodatkowo, uczestnicy studiów dualnych będą otrzymywać wynagrodzenie za zadania wykonywane w przedsiębiorstwach.

Cel? Przygotowanie do pracy zawodowej. Studia zakończą się egzaminem zorganizowanym przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Studenci po zdaniu egzaminu otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie zawodu akceptowany na terenie Unii Europejskiej. Najlepsi mogą liczyć na oferty pracy od partnerów programu.

Umacnianiu więzów między uczelnią a biznesem służyło też pilotażowe Forum Gospodarcze Politechniki Poznańskiej - podstawa do stworzenia platformy porozumienia między naukowcami mającymi pomysły, rozwiązania i technologie, a zainteresowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami biznesmenami i przedsiębiorcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.