×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W poniedziałek rusza Gdański Tydzień Zawodowca

  • Autor: PAP/km
  • 26 mar 2023 20:12

W poniedziałek, 27 marca, rozpocznie się Gdański Tydzień Zawodowca. W programie m.in. debata, dni otwarte, warsztaty, webinaria i Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych – poinformował Urząd Miejski w Gdańsku.

W poniedziałek rusza Gdański Tydzień Zawodowca
Gdański Tydzień Zawodowca w ramach współpracy współfinansowany jest ze środków UNICEF (fot. Pixabay)
REKLAMA

- Wydarzenie rozpocznie się debatą z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych na temat wyzwań związanych z wyborem nowej ścieżki kształcenia oraz wykładem inauguracyjnym pt. +Sztuczna inteligencja i zawody przyszłości a wybór ścieżki edukacyjnej+, który poprowadzi doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii Jarosław Marek Spychała. Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak rozwój sztucznej inteligencji zmieni w najbliższej przyszłości rynek pracy, czyli czym dzisiaj kierować się przy wyborze szkoły średniej. Wykład i debata będą transmitowane na gdansk.pl o godzinie 11.00 - poinformował Patryk Rosiński z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Jak dodał, 1 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO przy ul. Żaglowej w Gdańsku odbędą się Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych.

- Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców lub opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko dotyczące organizacji Igrzysk Europejskich w zawodach - EuroSkills Gdańsk 2023, a także zajrzeć do wnętrza Mobilnego Centrum Edukacyjnego - nowoczesnej przestrzeni dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami - wyjaśnia Patryk Rosiński.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W poniedziałek rusza Gdański Tydzień Zawodowca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA