PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W piątek poznamy najlepszych Popularyzatorów Nauki

  • Autor: PAP/RAF
  • 27 lut 2020 10:10

W piątek (28 lutego) poznamy laureatów 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i MNiSW. Wyniki konkursu, w którym nagradzani są naukowcy, animatorzy, zespoły, instytucje i media, zostaną ogłoszone w Warszawie podczas gali z udziałem ministra nauki Jarosława Gowina.

W piątek poznamy najlepszych Popularyzatorów Nauki
Do 15. edycji konkursu zakwalifikowało się 109 zgłoszeń. (Fot. Fotolia)
REKLAMA
  • Popularyzator Nauki to najstarszy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego.
  • Do 15. edycji konkursu zakwalifikowało się 109 zgłoszeń. Spośród nich kapituła wybiera laureata Nagrody Głównej, a także przyznaje nagrody w pięciu kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja i media.
  • Finalistów i zwycięzców wskazuje jury złożone z naukowców, dziennikarzy i popularyzatorów, m.in. laureatów i wyróżnionych we wcześniejszych edycjach konkursu Popularyzator Nauki.

Popularyzator Nauki to najstarszy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Organizatorami konkursu są serwis Nauka w Polsce PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do 15. edycji konkursu zakwalifikowało się 109 zgłoszeń. Spośród nich kapituła wybiera laureata Nagrody Głównej, a także przyznaje nagrody w pięciu kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja i media. Może też przyznać dwa wyróżnienia. Z kolei redakcja serwisu Nauka w Polsce, jak co roku, przyznaje pozaregulaminową nagrodę im red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Bez popularyzatorskiej pasji wielu osób nigdy nie będziemy w stanie jako społeczeństwo podejmować w pełni świadomych decyzji o tak ważnych dla nas sprawach jak przyszłość energetyki, znaczenie przestrzegania prywatności danych, zakres dopuszczalności organizmów zmodyfikowanych genetycznie, terapeutyczny potencjał komórek macierzystych czy konsekwencje religijnej ortodoksji. Nasi laureaci, uczeni i przedstawiciele mediów, to ludzie otwierający przed nami pasjonujący i tak ważny dla naszej przyszłości świat współczesnej nauki - powiedział przewodniczący kapituły konkursu prof. Michał Kleiber.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W piątek poznamy najlepszych Popularyzatorów Nauki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA