W PE zainaugurowano Platformę Przedsiębiorczości Kobiet

W Parlamencie Europejskim w Brukseli zainaugurowano w środę Platformę Przedsiębiorczości Kobiet, która ma wspierać kobiety prowadzące działalność gospodarczą w krajach UE oraz zachęcać do podejmowania takiej działalności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PE zainaugurowano Platformę Przedsiębiorczości Kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 wrz 2013 20:36


Platforma skupia posłów do PE, europejskie organizacje okołobiznesowe i pozarządowe, jak np. działającą w Polsce Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet. W projekcie biorą udział także kobiety, prowadzące swoją działalność gospodarczą. Na honorową patronkę projektu wybrano jedną z jego inicjatorek, polską eurodeputowaną Małgorzatę Handzlik (PO).

Według danych Komisji Europejskiej w UE jest względnie mało kobiet przedsiębiorców, stanowią one 34 proc. zatrudnionych na własny rachunek. Tylko 10 proc. aktywnych zawodowo kobiet, prowadzi własną działalność.

- Często kobiety mają energię i pomysły, ale nie wiedzą, co i jak. Chcemy pomóc im uzyskać odpowiedzi - powiedziała Handzlik. - To ogromny potencjał, który należy wykorzystać, szczególnie teraz, kiedy zmagamy się z konsekwencjami kryzysu gospodarczego.

Swoją działalność platforma rozpoczęła od uruchomienia strony internetowej: womenentrepreneurshipplatform.eu, która zostanie przetłumaczona m.in. na język polski.

- Chodzi o to, aby istniało miejsce, gdzie można zasięgnąć informacji, dowiedzieć się, jak sięgnąć po pieniądze unijne albo jak coś funkcjonuje w różnych krajach UE - tłumaczyła polska eurodeputowana.

Na stronie znajdą się m.in. informacje o konferencjach, warsztatach i spotkaniach, organizowanych przez organizacje, należące do platformy i Parlament Europejski.

Na razie platforma działa w oparciu o wolontariat. Jeśli jej działalność się rozwinie, może powstać stowarzyszenie, które będzie szukać funduszy na sfinansowanie szerszej działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.