W Niemczech brakuje polskich urzędników, dlatego Brandenburgia kusi studiami

W Niemczech rośnie liczba polskich firm oraz zatrudnionych Polaków, dlatego też wzrosło zapotrzebowanie na urzędników z dobrą znajomością języka polskiego. Brandenburgia zachęca młodzież z Polski do studiów na niemieckiej uczelni, proponując m.in. stypendium i gwarancję pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Niemczech brakuje polskich urzędników, dlatego Brandenburgia kusi studiami

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 mar 2014 10:07


Jak podaje „Deutsche Welle" Niemcy chcą zachęcić polską młodzież do studiów w Krajowej Szkole Finansowej w Koenigswusterhausen pod Berlinem. Powód? Urzędy skarbowe potrzebują pracowników ze znajomością kultury i języka polskiego, a Brandenburgia odpowiada za rozliczanie deklaracji podatkowych polskich firm funkcjonujących na niemieckim rynku oraz pracowników- Polaków. Obecnie z brandenburską karbówką współpracuje 19 tys. przedsiębiorstw i 30 tys. Polaków.

Aby przekonać polską młodzież do niemieckich studiów Krajowa Szkoła Finansowa oferuje studentom 1 tys. euro stypendium już na pierwszym roku, akademik, campus i gwarancję pracy po uzyskaniu dyplomu w brandenburskim urzędzie karbowym. Co trzeba umieć, aby dostać się na niemiecką uczelnię? Kandydat musi dobrze znać język niemiecki i mieć dobre świadectwo - informuje „DW".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.