×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W maju rząd pokaże projekt dotyczący emerytur nauczycieli

  • Autor: PAP/JP
  • 22 mar 2023 15:32

W maju będziemy gotowi by przedstawić związkom zawodowym projekt rozwiązań legislacyjnych dotyczących emerytur nauczycieli - poinformował wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. "Chcielibyśmy aby proces legislacyjny skończył się jeszcze w tej kadencji" - zaznaczył.

W maju rząd pokaże projekt dotyczący emerytur nauczycieli
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski (fot. PAP/Andrzej Lange)
REKLAMA
  • W środę w Ministerstwie Edukacji i Nauki wiceminister Piontkowski spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.
  • Było to kolejne spotkanie w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. MEiN zaproponowało by tematem było odbiurokratyzowanie pracy szkoły: dokumentacja związana z pracą nauczyciela i dyrektora szkoły, zasady dokonywania oceny pracy nauczyciela.
  • Wiceminister był pytany o to, kiedy przedstawiony zostanie projekt dotyczący emerytur i kiedy zmiany mogłyby wejść w życie.

W przerwie spotkania zespołu wiceminister poinformował dziennikarzy o jego przebiegu.

"Trwa jeszcze spotkanie z przedstawicielami trzech central związkowych. Rozmawialiśmy w pierwszej części o odbiurokratyzowaniu systemu pracy w szkole. Zgodnie z sugestiami central związkowych przygotowaliśmy wykaz dokumentów, które są obowiązkowe w szkole, które muszą wypełniać dyrektorzy oraz nauczyciele" - poinformował wiceminister. "Te informacje przekażemy także kuratorom oświaty. Zawiśnie informacja na stronie internetowej tak, aby wszyscy zdawali sobie sprawę, jakie dokumenty są obowiązkowe w szkole" - dodał.

"Mieliśmy wielokrotnie sygnały od związków zawodowych, że dyrektorzy tworzą jakieś dodatkowe dokumenty. Domagano się od nas zrobienia takiego spisu dokumentów wynikających z przepisów prawa. Mamy nadzieję, że to ułatwi nauczycielom także reagowanie na polecenia dyrektorów szkół, którzy domagają się dokumentów, które nie są obowiązkowe" - zaznaczył Piontkowski.

Podał, że w dalszej części spotkania rozmowy będą dotyczyć oceny pracy nauczycieli. "Tu różnimy się ze związkami zawodowymi, które chciałby odejść od oceny, przynajmniej oceny punktowej. My przedstawiamy argumenty, według których, to rozwiązanie jest słuszne" - powiedział.

"Do tematu nauczycielskich emerytur wrócimy w maju"

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W maju rząd pokaże projekt dotyczący emerytur nauczycieli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA